سلام خدمت دوستان عزیز

بعضی از دوستان سایت هایی دارند که دوست دارند لوگولی سایتشان روی تمامی عکس های سایتشان باشد مثلا سایت هایی مشابه سایت عکاسان و کسانی که در فروش تصاویر فعالیت دارند. این دوستان ممکن است برای گذاشتن لوگوی خودشان روی تک تک تصاویر از فتوشاپ و نرم افزارهای مشابه استفاده کنند و تصویر نهایی را ذخیره و بعد در سایتشان آپلود کنند.

اما در حقیقت انجام این همه کار برای رسیدن به این هدف نیاز نیست و شما می توانید با استفاده از افزونه این کار را به راحتی انجام دهید.

به این صورت که افزونه را نصب کرده و لوگوی خودتان را مشخص کنید و مکانی که میخواهید در آن قسمت از تصویر لوگوی شما نمایش داده شود را هم مشخص کنید. به همین سادگی!

افزودن واترمارک به تصاویر با Easy Watermark

doctorwp-img

ابتدا افزونه ی Easy Watermark را که لینک دانلود آن را در مخزن وردپرس در آخر همین نوشته برایتان قرار دادیم را دانلود و پس از نصب و فعال سازی ان به بخش تنظیمات » Easy Watermark سایت خود رفته.

easywatermarksettings

همانطور که مشاهده می کنید این افزونه از سه بخش تشکیل شده است از بخش اول (تنظیمات عمومی) با فعال کردن گزینه ی اول می توانید واتر مارک مورد نظر خودتان را بصورت اتوماتیک روی همه ی تصاویر ایجاد کنید.

پیشنهاد بعدی  تغییر نام تصاویر و رسانه ها با Media File Renamer

در قسمت هاب بعد هم به ترتیب می توانید فرمت واتر مارک موردنظرتان را انتخاب کنید, از قسمت بعد می توانید تصویر اصلی را هم برای خودتان بک آپ بگیرید که در حقیقت تصویر جدید شما با واتر مارک ایجاد شده در ان است و تصویر قدیمی همان تصویر اصلی است که با این گزینه ی میتوانید تصویر قدیمی را در صورت نیاز برای خودتان نگه دارید.

در قسمت بعد سایز تصویر را مشخص می کنید و در آخر هم مشخص می کنید که واتر مارک مورد نظر شما تصویر تنها باشد و یا متن تنها و یا هردو (تصویر + متن).

از تب دوم این افزونه می توانید تصویر مورد نظرتان را از سیستم خودتان آپلود کنید.

uploadwatermarkimage

اگر در تب اول گزینه ی image+text را فعال کردید می توانید از تب سوم این افزونه یک متن نیز برای واتر مارک خودتان انتخاب کنید.

watermarktext

در تب سوم هم طبق تصویر بالا می توانید چینش متن مورد نظر و آفست وفونت و سایز را مشخص کنید. و در نهایت تغیراتتان را ذخیره کنید.

به قسمت رسانه » Easy Watermark سایت خودتان بروید. در این قسمت با زدن گزینه ی start زیر بخش Watermark section می توانید روی تمام تصاویرتان تصویر مورد نظر یا واتر مارک مورد نظرتان را بچسبانید.

پیشنهاد بعدی  مدیریت فایل ها در وردپرس با افزونه WordPress Download Manager

bulkwatermark

نکته: از آن جا که این عمل برگشت ناپذیر است یادتان نرود که از تصاویر خودتان بک آپ بگیرید.

اضافه کردن واترمارک روی تصاویر بصورت دستی:

ابتدا به صفحه ی تنظیمات افزونه در تنظیمات» Easy Watermark بروید و تیک اول که مربوط به اتوماتیک وارد کردن واتر مارک برای هر تصویر بود را بردارید.

حال به بخش رسانه » کتابخانه سایتتان بروید و حالت نمایش را بصورت لیستی در آورید تا تنظیمات واتر مارک برایتان نمایش داده شود.

manualwatermark

با زدن گزینه ی Add Watermark برای هر تصویر طبق تصویر بالا, واتر مارک مورد نظر شما روی تصویر چسبیده می شود:)

موفق باشید…

لینک های ضمیمه دانلود فایل
امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته 1 رای
Loading...