غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس

همان طور که می دانید برای ورود به یک سایت وردپرسی شما می توانید از یوزرنیم و ایمیل خودتان استفاده کنید و در نهایت با وارد کردن پسوورد وارد سایت شوید.

خیلی از سایت ها می خواهند این ویژگی را در وردپرس ۴٫۵ غیر فعال کنند. در حقیقت به کاربر اجازه ی ورود با یکی از این دو را بدهند تا سایت خود را رسمی تر جلوه دهند.

در این آموزش نیز قصد داریم تا غیرفعال کردن ورود با ایمیل را برایتان آموزش دهیم. این آموزش نیز بسیار ساده است و تنها کافیست یک تکه کد را در فایل مربوطه ی خودتان در وردپرس کپی کنید.

غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس

doctorwp-img

این کار را هم می توانید با پلاگین و هم میتوانید با کپی کردن کد در یک فایل از سایت انجام دهید:

  • غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس با افزونه:

ابتدا باید افزونه ی مورد نظر را لینک دانلود ان را در مخزن وردپرس در اخر همین نوشته برایتان قرار دادیم را دانلود و پس از نصب و فعال سازی آن از سایت خود خارج شوید و ورودتان را با ایمیل امتحان کنید.

emailloginremoved

همان طور که می بینید با یک ارور مواجه می شوید که حتما باید از یوزرنیم بجای ایمیل استفاده کنید. این افزونه خارج از باکس عمل می کند و پس از نصب و فعال سازی نیاز به تنظیمات خاصی ندارد. تنها برای دوباره غیر فعال کردن این خاصیت کافیست افزونه را غیرفعال کنید.

  • غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس بصورت دستی:

در این روش ابتدا به ویرایشگر سایت خودتان بروید و فایل function.php را باز کرده و کد زیر را به انتهای کدهای آن اضافه کنید.

remove_filter( 'authenticate', 'wp_authenticate_email_password', 20 );
3/5 - (111 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود فایل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.