کپچا تصویری فرم تماس 7 وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

یکی از مشکلاتی که وبمستران دارند این است که اسپمرها اقدام به ارسال دیدگاه‌ها و پیام‌های اسپم در سایت می‌کنند که مزاحمت اساسی را می‌تواند برای شما ایجاد کند. از راه‌های جلوگیری اسپم در وردپرس می‌توان به استفاده از افزونه‌های کپچا اشاره کرد که تا حد مطلوبی آنها را کاهش می‌دهد.

در این اموزش از دکتر وردپرس قصد معرفی افزونه کپچا برای فرم تماس 7 را دارم که با استفاده از ان می‌توانید یک کپچا تصویری برای فرم تماس سایت خود ایجاد نمایید.

کپچا تصویری فرم تماس 7 وردپرس

contact-form7-captcha-doctorwp
کپچا تصویری فرم تماس 7 وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Contact Form 7 Image Captcha در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 2.000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه مطابق تصویر زیر به منوی تنظیمات افزونه مراجعه کنید و تنظیمات ان را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید.

contact-form7-captcha
کپچا تصویری فرم تماس 7 وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا کپچای تصویری متفاوتی را در سایت خود ایجاد نمایید و با استفاده از درج سوال از کاربران خود بخواهید تا بر روی جواب درست کلیک کنند. در این افزونه سه نوع آیکون مختلف برای کاربران نمایش داده خواهد شد که در سوال از انها خواسته خواهد شد آیکون مورد نظر را انتخاب کنند که از آیکون‌های فونت آیکون fontawesome در ان استفاده شده است و امکان انتخاب رنگبندی دلخواه برای آن وجود دارد.

همچنین می‌توانید پیغام خطا برای خطا در انتخاب گزینه مناسب و یا انتخاب صحیح آیکون را نیز سفارشی سازی کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.