سفارشی کردن پیشخوان وردپرس با Adminimize

سفارشی کردن پیشخوان وردپرس شما را قادر می‌سازد تا منوهای مدیریت پیشخوان وردپرس یا همان Backend سایت وردپرسی خود را مدیریت کرده و منوهایی که در طول مدت زیاد از آن‌ها استفاده زیادی نمی‌کنید را در پیشخوان وردپرس مخفی کنید.

همواره سایت‌های وردپرسی با رشد و افزودن افزونه‌ها و تغییرات در قالب خود شاهد این خواهند بود که منوهای متعددی به پیشخوان سایت وردپرسی آنها افزوده خواهد شد که برخی از آنها باعث سردرگمی خواهند بود.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا منوهای پیشخوان وردپرس را مدیریت کرده و هر یک از آنها را که استفاده‌ی زیادی از آن نمی‌کنید را مخفی کنید.

سفارشی کردن پیشخوان وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Adminimize در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۸ را ازآن خود نماید که با استفاده از آن می‌توانید منوهای پیشخوان سایت خود را مدیریت کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Adminimize در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد.

سفارشی کردن پیشخوان وردپرس

پس از کلیک بر روی این گزینه به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد که می‌توانید با کلیک بر روی گزینه‌های موجود که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید به صورت دسته‌بندی شده به بخش‌های مختلف دسترسی داشته و منو و بخش مورد نظر را از پیشخوان وردپرس مخفی کنید.

سفارشی کردن پیشخوان وردپرس

این افزونه این امکان را به شما خواهد داد که منوهای پیشخوان وردپرس را بر اساس نقش کاربری مخفی نمایید. به این صورت که در ان قادر خواهید بود هر بخش از سایت که قصد داری برای نویسندگان و یا کاربرانی که دارای نقش کاربری مشترک، مدیرکل، ویرایشگر و… می‌باشند را از دسترسی و مشاهده آن محروم کنید.

کار با افزونه به سادگی بوده و کافی است تا در صفحه تنظیمات افزونه بسته به افزونه‌ها و قالبی که بر روی وبسایت شما فعال است با فعال کردن تیک گزینه منو و بخش مورد نظر آن را از پیشخوان وردپرس مخفی کنید.

سفارشی کردن پیشخوان وردپرس

به عنوان مثال همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید در اینجا منوهای مربوط بهش بخش نوار مدیریت وردپرس را مشاهده می‌کنید که قادر خواهید بود تا هر بخش از آن را برای نقش کاربری خاصی مخفی و از دسترس خارج کنید.

اگر دوست ندارید تا کاربران مطلع شوند که شما از وردپرس برای سایت خود استفاده می‌کنید می‌توانید بخش‌های مربوط به مستندات، انجمن‌های پشتیبانی و.. را که در پیشخوان وردپرس نمایش داده می‌شود را مخفی کنید و با تغییری در ظاهر مدیریت به چیزی که دنبال آن هستید برسید.

کار با افزونه با سادگی بوده و کافی است تا هر بخش را که قصد دارید مخفی کنید را انتخاب و بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

انتخاب تم دلخواه برای کاربران در وردپرس

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که این افزونه در اختیار شما می‌گذارد این است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا ظاهر مدیریت و رنگ‌بندی دلخواه خود را برای کاربران انتخاب نمایید. پس با مخفی کردن منوی انتخاب ظاهر دلخواه که در شناسنامه کاربران قرار دارد قادر خواهید بود تا تم دلخواه را برای هر کاربر در پیشخوان مورد نظر اعمال کنید.

مخفی کردن بخش‌های مختلف وردپرس برای کاربران

برای این منظور مشابه تصویر فوق به بخش Set Theme در تنظیمات افزونه که در پایین صفحه قرار دارد مراجعه کرده و از بخش Admin Color Scheme تم دلخواه خود را برای کاربر انتخاب کرده و بر روی دکمه آبی رنگ که با عنوان Set Theme مشاهده می‌کنید تغییرات خود را اعمال کنید.

درون‌ریزی و برون‌ریزی تنظیمات

از دیگر قابلیت‌های افزونه که در اختیار شما قرار می‌دهد این است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا تنظیمات اعمال شده را برون‌ریزی کرده و در سایت دیگری از آن استفاده کنید.

مخفی کردن بخش‌های مختلف وردپرس برای کاربران

با استفاده از برون ریزی تنظیمات افزونه یک فایل با فرمت jason. دریافت خواهید کرد که با دریافت آن قادر خواهید بود تا از طریق درون ریزی تنظیمات انجام گرفته را در سایت دیگری به همین ترتیب اعمال کنید.

برای برون ریزی مشابه تصویر فوق بر روی دکمه Export کلیک کرده و فایل مورد نظر را دانلود نمایید و برای درون ریزی تنظیمات نیز ابتدا فایل برون ریزی شده که با فرمت jason. قرار دارد را از رایانه خود انتخاب و سپس بر روی upload file and import کلیک کنید تا تنظیمات بر روی سایت دیگر شما نیز اعمال شود.

3/5 - (2 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
3 نظرات
 1. معین می گوید

  سلام من یه راه ساده میتونم خدمتتون معرفی کنم از هاستتون این افزونه رو به طور کلی پاک کنید تا اینکه بتونید به پیشخوان دسترسی داشته باشید.

  1. صابر اعظمی می گوید

   سلام وقت بخیر

   بله حتما بفرمایید.

 2. امین می گوید

  سلام .بنده این افزونه رو فعال و به اشتباه تیک مدیرکل رو زدم و الان به سایتم جهت مدیریت دسترسی ندارم .لطفا کمک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.