نمایش شورت کد در وردپرس با Shortcoder

نمایش شورت کد در وردپرس این امکان را به شما خواهد داد تا به راحتی بتوانید محتوای مورد نظر خود را در هر بخش از سایت که قصد دارید نمایش دهید. این محتوا می‌تواند شامل بخش‌هایی از افزونه باشد که به راحتی با قرار دادن آن محتوای تعیین شده در صفحه نمایش داده خواهد شد. اما گاها نیاز به این دارید تا محتوایی را با استفاده از شورت کد در مطالب نمایش دهید که امکان آن وجود ندارد. بنابراین لازم است تا ابتدا شورت کد مورد نظر را تعریف کرده و محتوا را برای آن نیز تعیین کنید و با قرار دادن آن در نوشته و یا برگه نمایش دهید.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر به نمایش شورت کد در وردپرس خواهید بود که امکان ساخت انواع شورت کد در وردپرس را برای شما فراهم خواهد نمود.

نمایش شورت کد در وردپرس

نمایش شورت کد در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Shortcoder در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۶ را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر به ساخت انواع شورت کد در وردپرس بوده و می‌توانید اقدام به نمایش هر محتوایی با استفاده از شورت کد کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Shortcoder در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرس اضافه خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید برای ساخت اولین شورت کد خود روی دکمه Create a new Shortcode کلیک کنید تا وارد صفحه ساخت شورت‌کد وردپرس شوید.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید ابتدا یه عنوان برای شورت‌کد خود وارد کنید. این عنوان صرفا باید با حروف لاتین، اعداد و کاراکترهای مجاز باشد، در غیر این صورت با خطا مواجه خواهید شد.

پس از اینکه عنوان شورت‌کد وردپرس خود را وارد کردید در بخش ویرایشگر محتوای خود را درج کنید. این محتوا می‌تواند شامل هر نوع کد HTML و جاوا اسکریپت باشد که در حالت عادی امکان نمایش آن به صورت صحیح وجود ندارد.

Temporarily disable this shortcode: با فعال کردن این گزینه امکان نمایش شورت کد موقتا غیرفعال خواهد شد. هرگاه قصد داشتید تا نمایش شورت‌کد در برگه و یا نوشته وردپرس غیرفعال شود کافی است تا به صفحه ویرایش شورت‌کد وردپرس مراجعه کرده و این گزینه را فعال کنید.

Disable this Shortcode for administrators: با فعال کردن این گزینه در صورتی که کاربری دارای نقش کاربری مدیرکل باشد نمایش شورت‌کد برای وی غیرفعال خواهد شد.

Show this shortcode: در این بخش قادر خواهید بود تا نمایش شورت کد را برای کاربران رومیزی و موبایل شخصی سازی کنید. اگر قصد دارید تا شورت‌کد صرفا برای کاربر موبایلی و یا نسخه دسکتاپ نمایش داده شود می‌توانید از این بخش آن را تعیین کنید.

در نهایت بر روی دکمه Create shortcode کلیک کنید تا شورت‌کد ساخته شود. پس از ساخته شدن شورت کد به صفحه اصلی افزونه مراجعه کنید، همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید یک شورت کد در مقابل عنوان شورت کد ساخته شده در ختیار شما قرار خواهد گرفت، آن را کپی کرده و در برگه، نوشته و یا هرنوع پست‌تایپ که قصد دارید شورت‌کد در آن نمایش داده شود قرار دهید.

پس از قرار دادن شورت کد در نوشته و یا برگه مورد نظر مشابه تصویر زیر خواهید دید که محتوای مربوط به شورت‌کد نمایش داده خواهد شد.

با به‌روزرسانی وردپرس یه نسخه ۴٫۸ و امکان پشتیبانی از ویرایشگر دیداری در ابزارک قادر خواهید بود تا مدیریت بهتری بر روی محتوای شورت‌کد در وردپرس نیز داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.