مدیریت فایل ها در وردپرس با File Manager

با استفاده از مدیریت فایل ها در وردپرس قادر به مدیریت فایل‌های موجود در پوشه wp-content/uploads که مربوط به انواع رسانه‌های تصویری و فایل‌هایی که توسط پیشخوان آپلود شده‌اند خواهید بود. اما اینکه بخواهید فایل‌های مربوط به افزونه‌ها و.. را کنترل کنید محدود بوده و به همه آنها دسترسی نخواهید داشت.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا به کلیه فایل‌های موجو در هاست خود که وردپرس در آن نصب است دسترسی کاملی داشته باشید و دیگر نیازی به استفاده از اف‌تی‌پی و یا ورود به هاست نخواهید داشت.

مدیریت فایل ها در وردپرس

مدیریت فایل ها در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان File Manager در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۳۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۴ را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر به مدیریت فایل‌ها در وردپرس خواهید بود.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان wp file manager در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شوید.

مدیریت فایل ها در وردپرس با File Manager

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید از کادر مشخص شده قادر خواهید بود تا به دایرکتوری و پوشه‌های مخلف در وردپرس مراجعه کرده و به کلیه پوشه‌ها و فایل‌هایی که در مسیر نصب شده وردپرس وجود دارد با هر نوع فرمتی دسترسی داشته و آنها را مدیریت کنید.

این افزونه مشابه یک اف‌تی‌پی وردپرس عمل کرده و با استفاده از آن قادر یه افزودن، ویرایش، حذف و مدیریت کامل تمامی فایل‌ه و پوشه‌ها را خواهید داشت.

این افزونه در دو نوع تجاری و رایگان منتشر شده است. در نسخه تجاری افزونه قادر خواهید بود تا امکان مدیریت فایل‌ها برای سایر نقش‌های کاربری در وردپرس را مدیریت و کنترل کنید تا کاربرانی که دارای نقش کاربری همچون نویسنده و حتی ویرایشگر می‌باشند قادر به مدیریت فایل‌ها باشند.

اما شاید فکر کنید این کار از لحاظ امنیت کمی مشکل ساز باشد، این افزونه برای این کار نیز چاره اندیشیده است که می‌توانید پوشه‌ها و دایرکتوری‌های خاصی را در آن به صورت خصوصی تعیین کنید تا دسترسی به آنها توسط افزونه صرفا برای نقش کاربری که خود شما دارید فراهم باشد.

قابلیت دیگر افزونه ویرایشگر کد می‌باشد که به راحتی می‌توانید فایل‌های کدنویسی شده افزونه و قالب خود را توسط ابزار کدنویسی ویرایش نمایید و از تم‌های مختلف در ان استفاده کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.