با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

حتما در برخی سایت‌ها مشاهده کرده‌اید که به دلیل بالا بودن تعداد دسته‌بندی و برای شلوغ نشدن حجم صفحه دسته‌بندی محصولات و یا نوشته‌های وردپرس را به صورت درختی نمایش می‌دهند که با کلیک بر روی دسته‌های مادر، زیردسته‌ها نمایش داده می‌شوند و با کلیک مجدد روی دسته مادر آنها بسته می‌شوند.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از ان قادر خواهید بود دسته‌بندی وردپرس خود را به صورت درختی در قالب یک ابزارک و در سایدبار سایت خود نمایش دهید.

نمایش درختی دسته‌بندی در وردپرس

WP-Parsi navigation trees doctorwp

نمایش درختی دسته‌بندی در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WP-Parsi navigation trees در مخزن وردپرس به ثبت رسیده که توسط تیم وردپرس پارسی تهیه شده است و تاکنون توانسته تا بیش از 800 نصب فعال و کسب امتیاز 3.4 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه به مسیر نمایش> فهرست‌ها مراجعه کرده و فهرست خود را بسازید.

WP-Parsi navigation trees menu

نمایش درختی دسته‌بندی در وردپرس

حال به مسیر نمایش> ابزارک‌ها مراجعه کرده و ابزارکی که با عنوان wpp-tree می‌باشد را انتخاب کرده و در مکان مورد نظر خود قرار دهید. سپس از منوی باز شده نام فهرستی را که در مرحله قبل ساخته‌اید را انتخاب کنید و بر روی ذخیره ابزارک کلیک کنید.

WP-Parsi navigation trees

نمایش درختی دسته‌بندی در وردپرس

پس از ذخیره ابزارک سایت خود را باز کرده و تغییرات را مشابه تصویر زیر مشاهده کنید. دقت نمایید که فهرست انتخاب شده از ابزارک نباید خالی باشد و منوهای آن را قرار داده باشید.

WP-Parsi navigation trees preview

نمایش درختی دسته‌بندی در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید یک منوی درختی در سایدبار نمایش داده می‌شود که با کلیک بر روی دسته اصلی زیردسته‌ها نمایش داده می‌شوند و با کلیک مجدد بر روی حالت منفی بسته خواهند شد.

شاد باشید..

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5