با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

مطمئنا شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که لیستی از افزونه های مورد علاقه خاص خود را دارید که در هر سایت وردپرسی تمایل دارید از انها استفاده کنید. هنگامی که اقدام به تاسیس سایت جدید می کنید و مرحله معروف نصب 5 دقیقه ای وردپرس را پست سر می گذارید بعد از اینکه تنظیمات کلی وردپرس را به دلخواه خود را سفارشی کنید در اولین اقدام به سراغ نصب همین افزونه های مورد علاقه خواهید رفت.

در همین حین ممکن است تا چندین افزونه مورد علاقه شما باشد و بخواهید تعداد زیادی از انها را نصب کنید. اما آیا تا به حال برایتان این سوال پیش آمده است که آیا راهی وجود دارد که توسط آن بتوان افزونه ها را به صورت انبوه نصب و فعال نمود؟! پاسخ مثبت است!

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد معرفی افزونه ای را دارم که با استفاده از ان قادر خواهید بود تا لیستی از افزونه ها را در ان درج کنید تا به صورت انبوه و در یکجا افزونه های مورد نظر شما را نصب کند.

نصب چند افزونه به طور همزمان با WP Install Profiles

افزونه ای که قصد معرفی ان را دارم با عنوان WP Install Profiles در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 3.000 نصب فعال و کسب امتیاز 3.4 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزوئنه منویی با عنوان WP Install Profiles در بخش افزونه های وردپرس پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد. مطابق تصویر روی آن کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

bulkinstallplugins

نصب چند افزونه

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در فیلد مربوطه لیستی از نام افزونه های مورد نظر خود را وارد کرده و سپس بر روی دکمه آبی رنگ که با عنوان Download Plugins And Save Profile کلیک کنید. پس از این کار افزونه های مورد نظر شروع به دانلود و نصب بر روی وبسایت وردپرسی شما خواهند شد.

download-profile

نصب افزونه وردپرس

از دیگر قابلیت های افزونه می توان به امکان درون ریزی لیست افزونه ها اشاره نمود که با مراجعه به تب Import Profile می توانید لیت مورد نظر را در قالب یک فایل متنی وارد کرده و منتظر نصب آنها باشید. علاوه بر ان می توانید از لیست موجود خروجی گرفته و به عنوان لیست درون ریزی نزد خود آن را نگه دارید.

علاوه بر ان لیست مورد نظر در صورتی که در سایت وردپرس ثبت نام کرده باشید به عنوان لیست علاقه مندی شما افزوده خواهند شد و در مراحل بعدی در صورت لاگین کردن در پروفایل خود می توانید در سایت دیگری نیز به همین لیست افزونه ها دسترسی داشته و با نصب همین افزونه انها را مشاهده کرده و اقدام به نصب آنها کنید.

شاد باشید..

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5