با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که می‌دانید بخش دیدگاه‌های وردپرس به گونه‌ای طراحی شده است که میتوان در هر نوع پست تایپی اعم از نوشته، برگه، محصول و.. اقدام به ارسال نظر کرد و نظرات ارسالی را در بخش دیدگاه ها مدیریت کرد.

اما شاید بخواهید تا به عنوان نمونه در برگه ها امکان اینکه نظری ارسال شود را غیر فعال کنید. حتما پیش خود میگویید که کافیست تا از بخش ویرایش برگه امکان ارسال نظر برای برگه را غیرفعال میکنیم!

این راه را شاید بتوان به عنوان یک راه در رو در نظر گرفت، اما وقتی تعداد زیادی برگه در سایت خود داشته باشید ویرایش تمامی برگه ها معقول نیست و از طرفی وقتی نظرات در برگه بسته میشوند پیغامی مبنی بر بسته بودن آنها نمایش داده خواهد شد.

لذا در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه ای کاربردی بپردازم که با استفاده از ان قادر خواهید بود تا نظرات را غیرفعال کرده و پیامی مبنی بر غیرفعال بودن آن نیز به کاربر نمایش داده نشود.

غیرفعال کردن ارسال نظر در وردپرس

nopagecomment

غیرفعال کردن ارسال نظر در برگه های وردپرس با No Page Comment

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام No Page Comment در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 30.000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام No Page Comment افزوده خواهد شد روی ان کلیک کنید تا مشابه تصویر زیر تنظیمات مورد نظر را سفارشی سازی کنید!

disablecomments-newpages

غیرفعال کردن ارسال نظر در برگه های وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با استفاده از افزونه No Page Comment قادر خواهید بود تا امکان ارسال نظر برای نوشته، برگه و رسانه را غیر فعال کنید. ضمن اینکه امکان فعال یا غیرفعال کردن ارسال ترک‌بک نیز در آن تعبیه شده است.

پیشنهاد می‌کنم بخوانید، غیرفعال کردن ارسال پینگ‌بک در وردپرس

با اسکرول کردن به سمت پایین در تنظیمات افزونه مشابه تصویر زیر امکانی قرار داده شده است که با کلیک بر روی هر یک از آیتمهای موجود میتوانید نظراتی را که از قبل نیز وجود دارند و در حال نمایش هستند را نیز از دید کاربر مخفی کنید.

disableallcomments

غیرفعال کردن ارسال نظر در برگه های وردپرس

در صورت نیاز به فعال سازی مجدد قابلیت ارسال نظر نیز کافی است تا تنظیمات را به حالت قبل برگردانید.

شاد باشید..

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5