ورود از طریق شبکه های اجتماعی در وردپرس با WordPress Social Login

ورود از طریق شبکه های اجتماعی در وردپرس قابلیتی است که این روزها در اکثر وبسایت های ساخته شده با وردپرس مشاهده می‌کنید که این امکان را به کاربران سایت می‌دهد بدون نیاز به پر کردن فیلدهای اضافی ضروری برای عضویت در سایت آنها را قادر می‌سازد تا به راحتی از طریق شبکه‌های اجتماعی با چند کلیک ساده در سایت ثبت نام کرده و وارد آن شوند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان ورود از طریق شبکه‌های اجتماعی در وردپرس را فراهم کنید تا کاربران از طریق حساب‌های کاربری توییتر، گوگل، فیسبوک و… قادر به ورود در سایت باشند.

ورود از طریق شبکه های اجتماعی در وردپرس

ورود از طریق شبکه های اجتماعی در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WordPress Social Login در مخرن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 60.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.1 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان ورود با شبکه اجتماعی در وردپرس را در سایت خود فراهم کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان WP Social Login در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه مشابه تصویر زیر هدایت شوید. دقت کنید که برای استفاده از این افزونه لازم است تا cURL در هاست و سرور شما فعال باشد در صورتی که این قابلیت در هاست شما فراهم نیست یک تیکت برای میزبان خود ارسال کنید تا آن را فعال کند.

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کتید برای ورود و عضویت با هر شبکه اجتماعی لازم است تا کدهای API دریافتی آن را وارد کنید و برای فعال کردن نیز گزینه Enabled را بر روی حالت Yes قرار دهید تا امکان ورود با آنها فراهم باشد.

با کلیک بر روی گزینه‌های راهنما لینک دار شده در مقابل هر فیلد راهنمای ساخت API و دریافت آن برای شما باز خواهد شد که برای فیسبوک، توییتر و گوگل لازم است تا یک پروژه و برنامه در هریک ایجاد کرده و پس از وارد کردن اطلاعات سایت API خود را دریافت کرده و در آن وارد کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس از نظر سئو

پس از ورود API برای هر شبکه اجتماعی و ذخیره تنظیمات مشابه تصویر زیر خواهید دید که در فرم ورود وردپرس آیکون هر شبکه اجتماعی که فعال کرده‌اید اضافه شده است که با کلیک بر روی آن کاربران به صفحه درخواست اجازه از اکانت گوگل، توییتر یا فیسبوک هدایت خواهند شد.

حال با کلیک بر روی هر یک از شبکه های اجتماعی کاربر به صفحه درخواست اجازه دسترسی هدایت می‌شود و قادر خواهد بود تا جزییات سطح دسترسی و خواندن اطلاعات اکانت را مشاهده نماید و پس از اینکه اجازه داد در سایت ثبت نام کند.

در این مرحله پس از کلیک بر روی دکمه Allow یا اجازه دسترسی برای هریک از شبکه‌های اجتماعی کاربر به صفحه زیر هدایت خواهد شد که از وی درخواست می‌شود که آیا قبلا در سایت حسابی داشته است یا خیر، اگر قبلا با این ایمیل حسابی در سایت وجود داشته باشد به عنوان آن حساب قادر به ورود در سایت بوده و اگر حسابی نداشته باشد با کلیک بر روی دکمه Create a New Account قادر به ساخت پروفایل جدید خواهد بود.

پس از انتخاب یکی از گزینه‌های موجود کاربر در سایت ثبت نام کرده و وارد اکانت خود در سایت خواهد شد و دیگری نیازی به پر کردن فیلدهای گوناگون برای عضویت و یا ورود در سایت نخواهد داشت و با چند کلیک ساده قادر است تا به راحتی وارد اکانت خود شود.

با مراجعه به تب Widget نیز قادر خواهید بود تا تنظیمات افزونه همچون عنوان ابزارک ورود، انتخاب آیکون، سفارشی سازی CSS و.. را تغییر داده و سفارشی سازی کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.