ریست کردن دیتابیس وردپرس با WordPress Database Reset

همینطور در حال نوشتن و نوشتن هستید که به یکباره مشاهده می‌کنید سرعت سایت افت کرده است یا اینکه به دلیل حجم بالای دیتابیس که بیشتر به دلیل نصب افزونه های متعدد می باشد و لزومی هم به برخی از آنها ندارید سایت وردپرسی شما دچار مشکل شده است!

در چنین مواقعی باید چه کاری انجام داد؟ خُب، مطمئنا اولین چیزی که به نظرتان خواهد رسید این است که هاستینگ خود را مقصر می دانید اما در صورتی که مقداری بررسی کنید خواهید دید که مشکل اصلی از دیتابیس است.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا جداول دیتابیس خود را مدیریت کرده و مواردی که دیگر نیازی به آنها را ندارید حذف کنید.

ریست کردن دیتابیس وردپرس با WordPress Database Reset

ریست کردن دیتابیس وردپرس با WordPress Database Reset
ریست کردن دیتابیس وردپرس با WordPress Database Reset

افزونه ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WordPress Database Reset در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۴۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۵ را از آن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی در بخش ابزارهای سایت وردپرسی شما با عنوان Database Reset مشابه تصویر زیر افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شوید.

Database Reset
ریست کردن دیتابیس وردپرس با WordPress Database Reset

همانطور که در مقاله آموزش phpmyadmin وردپرس اشاره کردم، وقتی وردپرس را نصب می کنید در دیتابیس شما ۱۱ جدول ایجاد می شود، حال پس از گذشت زمانی و نصب افزونه های متعدد این جداول بیشتر می شوند.

بنابراین اگر قصد دارید تا جدول خاصی که مربوط به افزونه و یا حتی جدول پیشفرض وردپرس می باشد را بهینه کرده و به حالت پیشفرض خود درآورید مشابه تصویر فوق ابتدا در بخش select از بین جداول موجود جدول مورد نظر را انتخاب کنید. می توانید چندین انتخاب داشته باشید و همه آنها را یک باره به حالت اولیه در آورید.

نکته: قبل از اینکه اقدام به انجام هرکاری بر روی دیتابیس کنید، یک بک آپ از آن تهیه کنید تا در صورت اشتباه سریعا مشکل را برطرف کنید.

سپس در فیلدی که برای تایید این کار می باشد کاراکتر ۵ رقمی را که افزونه ارائه میدهد را وارد کرده و در نهایت بر روی دکمه reset tables کلیک کنید و منتظر بمانید تا جدول دیتابیس شما به حالت پیشفرض و روز اول بازگردد.

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.