تغییر نام تصاویر و رسانه ها با Media File Renamer

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

برای چند لحظه فکر کنید که در یک روز زمستونی و برفی در حال آپلود یک رسانه بر روی سایت وردپرسی خود با حجم بالایی هستید، اما همین که فایل را به طور کامل آپلود می‌کنید متوجه میشوید که نام آن مناسب نیست و یا اینکه به دلیل فارسی بودن نام فایل لینک آن به صورت کد شده و زمخت می‌باشد. حال در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای کاربردی بپردازم که با استفاده از آن به راحتی می‌توانید نام تمامی فایلهای مد نظر خود را با هر فرمتی که مدنظر شماست تغییر دهید!

افزونه Media File Renamer

media-file-renamer
تغییر نام تصاویر و رسانه ها

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Media File Renamer در مخزن وردپرس ثبت شده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۲ را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه لازم است تا به بخش رسانه> کتابخانه مراجعه کنید و مشابه تصویر زیر حالت مشاهده را بر روی لیستی تنظیم کنید.

mediaviews
تغییر نام تصاویر و رسانه ها در وردپرس

پس از اینکه حالت مشاهده در رسانه را به صورت لیستی تعیین کنید خواهید دید که در کنار گزینه‌های موجود گزینه دیگری با نام Rename به آنها افزوده خواهد شد که پس از کلیک بر روی آن میتوانید نام دلخواه خود را وارد نموده و آن را تغییر دهید.

rename-media-files
تغییر نام تصاویر و رسانه ها در وردپرس

تغییر خودکار نام فایلها در مطالب

به صورت پیشفرض امکان تغییر نام خودکار در این افزونه فعال نیست، اما برای این منظور می توانید در منوی تنظیمات به قسمت file manager رفته و مشابه تصویر زیر تیک گزینه مورد نظر را فعال کنید.

rename-on-save
تغییر نام تصاویر و رسانه ها در وردپرس
امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.