افزایش امنیت وردپرس ،بخش اول

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

بعد از نصب و راه‌اندازی سایت وردپرسی اولین اقدامی که باید برای آن انجام دهید این است که از هر نوع ابزاری که می‌توانید در جهت افزایش امنیت ان استفاده کنید.

در این آموزش قصد دارم تا در چند مرحله افزایش امنیت در وردپرس را بررسی و شرح دهم که با استفاده از آنها بتوانید سایت وردپرسی خود را در برابر نفوذ و هک محفوظ نگه دارید.

افزایش امنیت وردپرس

افزایش امنیت وردپرس
افزایش امنیت وردپرس

انتخاب میزبان مطمئن!

قبل از اینکه حتی وردپرس را جهت راه‌اندازی سایت خود انتخاب کنید این میزبان و هاستینگ ما می‌باشد که باید از امنیت بالایی برخوردار بوده و در برابر هر نوع از حملاتی که به سرورها صورت می‌گیرد توان مقابله کردن را داشته باشد.

بیشترین عواملی که باعث هک و نفوذ در سایت وردپرسی می‌شوند بعد از راه‌های هک اجتماعی رایج از طریق همین میزبانی‌ها و انتخاب هاست نامناسب اتفاق می‌افتد. پس برای اینکه بتوانید امنیت خود را ارتقا دهید از جایی هاستینگ خود را تهیه کنید تا مطمئن بوده و در برابر آسیب و نفوذ تا حد زیادی مقاوم باشد.

به‌روز باشید!

هسته وردپرس، افزونه‌ها و قالب‌های وردپرس روز‌به‌روز در حال به‌روزرسانی و آپدیت هستند که در هر بار به‌روزرسانی برخی موارد امنیتی و راه نفوز از انها برطرف می‌شود. لذا سعی کنید تا همیشه به‌روز باشید!

قالبی که انتخاب می‌کنید را از جای ممکن خریداری کنید و یا اگر اینکه شرایط اقتصادی به شما اجازه می‌دهند ترجیحا از قالب اختصاصی که توسط طراح مطمئن و قدری انجام پذیرد تهیه کنید.

حتما بخوانید، ارسال ایمیل به نویسنده هنگام به‌روزرسانی نوشته

سعی کنید تا به اخطارهایی که در پیشخوان وردپرس برای به‌روزرسانی ارسال می شود توجه داشته و در اولین زمان ممکن نسبت به به‌روزرسانی ان اقدام کنید.

انتخاب کلمه عبور را جدی بگیرید!

بسیاری از کاربران هستند که رمز عبور ساده و کوتاهی را انتخاب می‌کنند که بزرگترین دلیل هک هر نوع وبسایتی انتخاب رمز کوتاه و ضعیف می‌باشد این مشکل تا به حدی بیشتر، جدی و همه‌گیر شده است که کاربران حتی برای ایمیل خود نیز رمز مناسبی انتخاب نمی‌کنند که فقط با یک بار درخواست ریست کردن کلمه عبور باعث هک سایت خود می‌شوند.

سعی کنید که از رمز پیشنهادی خود وردپرس که با انواع مختلفی از اعداد، حروف، کاراکترها و حروف کوچک و بزرگ پیشنهاد می‌شود در جهت افزایش امنیت وردپرس استفاده کنید. اگر نگران این هستید که رمز را نمی‌توانید به خاطر بسپارید می‌توانید آن را بر روی حساب کاربری جیمیل خود ذخیره نمایید، اما دقت داشته باشید که در هر بار خروج از سیستم خود از اکانت ایمیل خود نیز خارج شوید.

انتخاب نام کاربری مناسب و مخفی کردن URL کاربران!

وقتی کاربری قادر به این باشد که نام کاربری شما را بداند نصفی از مسیر برای هک سایت را با موفقیت طی کرده است و تنها کافی است تا اقدام به هک رمز شما کند. پس سعی کنید از نام‌های کاربری عمومی همچون admin, modir و… استفاده نکنید.

حتما بخوانید، غیرفعال کردن ورود از طریق ایمیل

یکی از قابلیت‌های وردپرس که در بروزرسانی‌های اخیر آن افزوده شد امکان ورود با استفاده از ایمیل می‌باشد که با وارد کردن ایمیل در بخش نام کاربری نیز می‌توان وارد پیشخوان وردپرس شد، بنابراین از آنجایی که کسانی هستند که ایمیل شما را می‌دانند این قابلیت را غیرفعال کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.