با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

اگر از همراهان همیشگی دکتر وردپرس بوده باشید در مقالات پیشین به صورت مفصل به نحوه انتخاب بهترین پیوند یکتا در وردپرس از نظر سئو پرداختم که با استفاده از آن می توانید بهترین موارد پیوند یکتا را از نظر سئو برای سایت خود انتخاب کنید.

حال در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به انتخاب پیوند یکتایی بپردازم که با استفاده از دسته‌بندی مطالب انها را ایجاد کرده و به کاربر نمایش دهید.

استفاده از دسته بندی و زیردرسته در پیوندهای یکتا

استفاده از دسته بندی و زیردرسته در پیوندهای یکتا

استفاده از دسته بندی و زیردرسته در پیوندهای یکتا

برای شروع کار ابتدا لازم است تا به مسیر پیشخوان> تنظیمات> پیوندهای یکتا مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر ساختار پیوند یکتای سایت خود را بر اساس دسته بندی مطالب و نام نوشته انتخاب کنید.

categoryurlspermalinks

استفاده از دسته بندی و زیردرسته در پیوندهای یکتا

برای این منظور کافی است تا پس از انتخاب پیوند سفارشی متن زیر را در فیلد مورد نظر قرار دهید.

/%category%/%postname%/

پس از ذخیره تغییرات، به ویرایش و یا افزودن نوشته که مراجعه کنید مشابه تصویر خواهید دید که در بخش پیوند یکتا لینک نوشته ها بر اساس دسته بندی ایجاد شده اند که ابتدا نام دسته و زیر دسته و پس از آن نام نوشته درج شده است.

categoryurls

استفاده از دسته بندی و زیردرسته در پیوندهای یکتا

اما سوالی که در این بین وجود دارد این است که با انتخاب چند دسته بندی برای مطالب، پیوندهای یکتا به چه شکلی خواهند بود؟!

در پاسخ باید اشاره کنم به موضوع دسته بندی پیشفرض وردپرس که هرگاه دسته بندی برای نوشته ای انتخاب نکنید، دسته بندی پیشفرض به صورت خودکار جزو دسته بندی نوشته شما خواهد شد، پس میتوان گفت که دسته بندی پیشفرضی که در سایت وردپرسی شما وجود دارد دارای بیشترین اولویت بندی نسبت به سایر دسته بندی ها میباشد و از طرفی حتما باید در نوشته خود یک دسته بندی را انتخاب کرده باشید.

بنابراین میتوان نتیجه گرفته که تمامی دسته های مادر، زیر دسته ها و زیر دسته زیر دسته‌های موجود در وردپرس نیز از این قانون تبعیت کرده و دارای اولویت هستند.

بنابراین وقتی که برای یم نوشته چند دسته مادر انتخاب میشود ابتدا دسته بندی که دارای بالاترین اولویت است به عنوان پیوند یکتا قلمداد خواهد شد و پس از آن زیر دسته های آن نیز به همین ترتیب خواهند بود؛ یعنی نوشته ای را نمیتوان یافت که در پیوند یکتای خود دارای دو دسته بندی مادر باشد.

حال با یک مثال توضیح میدهم تا کاملا متوجه موضوع شوید. فرض کنید که در سایت خود دو دسته بندی مادر با عنوان apple و google دارید. هریک از این دسته ها نیز خود دارای یک زیر دسته هستند که زیر دسته آنها نیز دارای زیر دسته دیگری میباشند. که در اینجا برای هر دو دسته بندی مادر زیر دسته های technology و events را در نظر بگیرید.

اولویت دسته بندی نیز با google می باشد. لذا وقتی شما نوشته ای را میسازید که در آن دسته بندی google  و apple را انتخاب کرده اید دیگر دسته بندی apple جزو پیوند یکتای نوشته شما نخواهد بود و به صورت site.com/google/postname نمایش داده میشود.

حال زیر دسته ها نیز به همین صورت خواهند بود، وقتی زیردسته technology اولویت دارد سایر زیردسته ها نیز جزو پیوند یکتا نخواهند بود و آدرس شم مشابه site.com/google/technology/postname خواهد بود.

شما هم می‌توانید بهترین نوع ساختارهای موجود در پیوند یکتا را اعلام کنید تا در مقالات بعدی با استناد گرفتن از آنها به بحث و بررسی بپردازیم :)

شاد باشید..

امتیاز شما از 1 تا 5