اضافه کردن فایل پیوست در نظرات وردپرس

سلام خدمت دوستان عزیز

شما می توانید به کاربرانی که برای مطالب شما نظر می گذارند اجازه ی آپلود فایل بدهید در حقیقت با این کار به نظرات نوشته های خود فایل پیوست را می توانید اضافه کنید. در حالت عادی این امکان در وردرپس وجود نداشته اما امروز قصد معرفی افزونه ای را داریم که با اآن می توانید چنین اجازه ای را به کاربر بدهید و در داشبورد وردپرس خود در بخش نظرات این فایل های پیوست شده را مشاهده کنید.

اضافه کردن فایل پیوست در نظرات وردپرس:

doctorwp-img

ابتدا افزونه ی Comment Attachment را که لینک دانلود آن را در آخر همین نوشته برای شما قرار دادیم را دانلود و نصب کرده وپس از فعال سازی آن ز قسمت تنظیمات به  Discussion سایت خود بروید.

در این قسمت تنظیمات افزونه برای شما نمایش داده می شود. اگر به پایین اسکرول کنید بخش ‘Comment Attachment’ مربوط به تنظیمات پیکر بندی افزونه است commentattachment-settings

این افزونه به شما اجازه می دهد تا نوع فایل پیوست، حداکثر حجم فایل و اینکه چگونه در سایت شما فایل پیوست نمایش داده شود را می دهد.

حتی اگر به عنوان مثال نوع فایل تصویر بود می توانید تنظیم کنید که سایز آن چقدر باشد.

از بخش Allowed File Types می توانید نوع فال های پیوست را انتخاب کنید که در حالت پیش فرض jpeg, gif, and png است.

allowedfiletypes

بعد از این که تنظیمات بالا را ذخیره کردید سایت خود را مشاهده کنید. اگر به بخش فرم نظرات دقت کنید در انتها گزینه ی  ‘upload attachment’ اضافه شده است که می توانید خودتان با آپلود یک فایل نوع کارایی این افزونه را تست کنید.

commentformupload

فایل های پیوست شده در فرم نظرات در داشبورد ورپرس به صورت زیر مشاهده می شود.

moderate-attachments

اگر از فایل های بی فایده که توسط کاربران آپلود شده است خوشتان نمی آید و یا فایده ای برایتان ندارد می توانید آن ها را برای جلوگیری از اشغال فضای هاستتان با گزینه ی  ‘Delete Attachment’ در نظرات حذف کنید.

موفق باشید.

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود فایل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.