ساخت خبرنامه در وردپرس با WP Subscribe

ساخت خبرنامه در وردپرس یکی از راه‌های افزایش بازدید و همچنین معرفی محصولات و خدمات کسب و کار می‌باشد که می‌توانید در میزان فروش خود تاثیر به‌سزایی را با استفاده از آن بگذارید.

همه ما همواره در طول روز چند بار لیست ایمیل خود را چک کرده و ایمیل‌های دریافتی را بررسی می‌کنیم که برخی از این ایمیل‌ها برای وبسایت‌هایی می‌باشد که در خبرنامه آنها عضو شده و بهترین مطالب و یا محصولات پیشنهاد شده به همراه کد تخفیف و مواردی از این دست را می‌توانیم پیگیری کنیم.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از ان قادر خواهید بود تا اقدام به جمع آوری لیست ایمیل در وردپرس کرده و از سرویس‌هایی همچون میل‌چیمپ و Aweber برای ذخیره این ایمیل‌ها استفاده کنید.

ساخت خبرنامه در وردپرس

ساخت خبرنامه در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WP Subscribe در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۴۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۴ را ازآن خود نماید که با استفاده از ان قادر خواهید بود تا یک ابزارک در سایت خود برای جمع آوری لیست ایمیل در خبرنامه وردپرس بهره‌مند شوید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به مسیر نمایش> ابزارک‌ها مراجعه کرده و سپس ابزارکی که با عنوان WP Subscribe Widget در آن اضافه شده است را انتخاب کرده و در مکان مورد نظر از قالب سایت که قصد دارید نمایش داده شود اضافه کنید.

ساخت خبرنامه در وردپرس

Service: ابتدا از این بخش سرویس مورد نظر برای ذخیره ایمیل‌های کاربران را انتخاب کنید. در حال حاضر سه سرویس در این افزونه اضافه شده است که عبارتند از میل‌چیمپ، Aweber و فیدبرنر گوگل که در اینجا میل چیمپ را برای افزودن لیست ایمیل انتخاب کرده ام.

بسته به انتخاب هر یک از این سرویس‌های گزینه‌های دیگری برای افزودن کلید API نمایش داده خواهد شد که برای سینک کردن افزونه و حساب کاربری در سرویس مورد نظر لازم است.

MailChimp API URL: پس از انتخاب میل چیمپ کلید API دریافتی که از حساب کاربری میل چیمپ ایجاد شده است را در این فیلد وارد کرده و یک بار ابزارک را ذخیره کنید.

MailChimp List: از میان لیست موجود در اکانت میل چیمپ یکی از انها را برای اضافه شدن لیست ایمیل کاربران انتخاب کنید.

Send double opt-in notification: با انتخاب این گزینه یک اطلاع‌رسانی هنگام ثبت نام ایمیل جدید دریافت خواهید کرد.

Include Name field: در صورتی که مایل هستید تا کاربران نام خود را برای عضویت در خبرنامه وارد کنند تیک این گزینه را نیز فعال کنید تا در لیست خبرنامه میل چیمپ نام آنها نیز ذخیره شود.

سفارشی سازی فرم خبرنامه

برای سفارشی کردن فرم خبرنامه و انتخاب متن در بخش‌های مختلف ابتدا در ابزارک بر روی گزینه Labels کلیک کنید تا فیلدهای مربوط به فرم خبرنامه برای انتخاب متن و نام دلخواه در هر بخش نمایان شده و به ترتیب زیر عمل کنید.

ساخت خبرنامه در وردپرس

Title: عنوان خبرنامه

Text: متن مورد نظر برای نمایش در خبرنامه و دعوت از کاربران برای عضویت در خبرنامه

Email Placeholder: متن نگهدارنده برای فیلد ایمیل

Button Text: دکمه عضویت در خبرنامه وردپرس

Success Message: پیغام ثبت موفق ایمیل در خبرنامه

Error Message: پیغام خطا در هنگام عضویت در خبرنامه همچون وارد کردن ایمیل نامعتبر

Footer Text: متن فوتر خبرنامه که می‌تواند برای مواردی همچون اطمینان کاربران از اینکه ایمیل آنان در اختیار سایرین قرار نخواهد گرفت تا از ان برای بانک ایمیل و مواردی از این دست سوء استفاده گردد.

ساخت خبرنامه در وردپرس

در نهایت پس از اینکه تنظیمات خود را سفارشی سازی کردید بر روی ذخیره ابزارک کلیک کرده و مشابه تصویر فوق فرم خبرنامه را مشاهده کنید. این افزونه ریسپانسیو بوده، بنابراین در هر بخش از سایت که از ان استفاده کنید به صورت خودکار فرم تغییر اندازه خواهد داد.

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
1 نظر
  1. علیرضا می گوید

    ببخشید اگر میخواستیم خبرنامه برای کاربران بفرستیم باید در کدوم قسمت بریم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.