دانگرید کردن قالب و افزونه وردپرس با WP Rollback

دانگرید کردن قالب و افزونه وردپرس این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد تا هرگاه به هر دلیلی افزونه و یا قالبی که از آن در سایت خود استفاده می‌کنید و به دلایل گوناگون همچون عدم سازگاری با ورژن وردپرس با مشکل مواجه شده است، نسخه قبلی افزونه مورد نظر را بر روی وبسایت خود فعال کنید تا شاید با این کار مشکل برطرف شود.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا هرگاه که لازم بود اقدام به دانگرید کردن قالب و افزونه وردپرس بپردازید و از هر یک از نسخه‌های افزونه که مدنظر شماست استفاده کنید.

دانگرید کردن قالب و افزونه وردپرس

دانگرید کردن قالب و افزونه وردپرس
دانگرید کردن قالب و افزونه وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WP Rollback در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۹ را ازآن خود کند که با استفاده از آن قادر به دانگرید قالب و افزونه وردپرس که به اصطلاح همان بازگشت به نسخه قبلی آنها می‌باشد استفاده کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به صفحه افزونه‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید، همانطور که در تصویر می‌بینید دکمه‌ای با عنوان Rollback در مقابل هر افزونه اضافه شده است.

حال هر یک از افزونه‌هایی که قصد دارید تا از نسخه دیگر آن استفاده کنید را انتخاب کرده و بر روی دکمه Rollback در مقابل آن کلیک کنید. پس از کلیک بر روی دکمه مورد نظر به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که در آن مشابه تصویر زیر نام افزونه و ورژن‌های مختلف آن نمایش داده خواهد شد.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید نام افزونه‌ای که در حال دانگرید کردن می‌باشد در توضیحات آن به همراه ورژن‌های مختلف افزونه نمایش داده شده است، حال بر روی هر ورژن که قصد نصب آن را دارید کلیک کنید و دکمه Rollback را انتخاب کنید.

با انتخاب این دکمه پنجره‌ای برای شما باز خواهد شد که در آن پیغام هشداری به همراه نسخه فعلی و نسخه‌ای که قصد بازگشت به آن را دارید نمایش داده می‌شود که برای تایید نهایی افزونه اجازه این کار را باید صادر کنید تا بازگشت به نسخه قبل انجام گیرد.

در نهایت پس از کلیک بر روی دکمه Rollback در این مرحله ورژن انتخابی برای افزونه مورد نظر نصب و فعال خواهد شد. برای پوسته‌های وردپرس نیز می‌توانید به همین روش اقدام کرده و اگر از قالبی که در مخزن وردپرس ثبت شده است استفاده کنید قادر به دانگرید ردن آن خواهید بود.

دقت داشته باشید از آنجایی که قالب‌های فارسی لازم به راست‌چین شدن دارند با دانگرید کردن قالب در صورتی که راست‌چین نشده باشند و خود شما اقدام به ترجمه و راست‌چین کردن قالب کرده باشید با این کار کلیه تنظیمات را از دست خواهید داد.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.