سلام ، قرار هستش که در ادامه مطلب افزونه wp-filemanager رو معرفی و تنظیمات افزونه و نحوه کار افزونه جهت دسترسی به هاست از طریق پنل وردپرس رو خدمتتون توضیح بدیم .

آموزش دسترسی به هاست از طریق وردپرس

افزونه wp-FileManager وردپرس

لینک صفحه اصلی افزونه در مخزن وردپرس رو در زیر می تونید ببینید و دانلود کنید .

  • https://wordpress.org/plugins/wp-filemanager

با نصب افزونه و تنظیماتی که در ادامه مختصر خواهیم گفت ، شما قادر خواهید بود از طریق پنل وردپرس دسترسی مشابه cpanel یا directadmin به هاست و فایل های اون داشته باشید . فقط دقت کنید اگر موقع نصب افزونه در بعضی سرور ها از شما رمز ftp برای نصب رو می خواد که در این صورت افزونه نصب نمیشه و ما نمی تونیم کاری کنیم چون اطلاعات هاست و ftp رو نداریم .

تنظیمات افزونه wp-FileManager

بعد از فعال کردن افزونه گزینه configuration رو بزنید تا مشابه صفحه زیر رو ببینید ، در قسمت Default Home location مقدار ” ../ ” رو وراد کنید که اشاره به شاخه اصلی محل سایت شما می کنه ، نکته مهم تنظیمات افزونه فقط همین بود .

تنظیمات افزونه wp-FileManager

در قسمت های بعدی هم ، لیست امکاناتی که می خواین افزونه برای دسترسی به فایل ها بهتون بده تیک بزنید و آخر سر تغییرات رو ذخیره کنید .

بعد وارد قسمت filemanager بشید ، مشابه تصویر زیر دسترسی به فایل های و فولدر ها خواهید داشت ، می تونید فایل ها رو دانلود ، rename ، delete ، edit  کنید ، امکان آپلود فایل و ساختن فولدر و فایل رو هم دارید .

تنظیمات افزونه wp-FileManager

نکات امنیتی برای استفاده از افزونه

خوب دیدید چقدر راحت میشه با یک افزونه دسترسی به اطلاعات هاست و فایل ها داشت . این یکی از راه ها بود و کلی راه دیگر هم میشه انجام داد برای دسترسی به اطلاعات هاست ، که در حوصله این بحث نیست گفتن موارد امنیتی و ترفند ها ، اما در کل توصیه میکنیم حواستون باشه و دقت کنید همیشه که خدای ناکرده به مشکلی برخورد نکنید هیچ وقت.

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5