سلام ، قرار هستش که در ادامه مطلب افزونه wp-filemanager رو معرفی و تنظیمات افزونه و نحوه کار افزونه جهت دسترسی به هاست از طریق پنل وردپرس رو خدمتتون توضیح بدیم .

آموزش دسترسی به هاست از طریق وردپرس

افزونه wp-FileManager وردپرس

لینک صفحه اصلی افزونه در مخزن وردپرس رو در زیر می تونید ببینید و دانلود کنید .

  • https://wordpress.org/plugins/wp-filemanager

با نصب افزونه و تنظیماتی که در ادامه مختصر خواهیم گفت ، شما قادر خواهید بود از طریق پنل وردپرس دسترسی مشابه cpanel یا directadmin به هاست و فایل های اون داشته باشید . فقط دقت کنید اگر موقع نصب افزونه در بعضی سرور ها از شما رمز ftp برای نصب رو می خواد که در این صورت افزونه نصب نمیشه و ما نمی تونیم کاری کنیم چون اطلاعات هاست و ftp رو نداریم .

تنظیمات افزونه wp-FileManager

بعد از فعال کردن افزونه گزینه configuration رو بزنید تا مشابه صفحه زیر رو ببینید ، در قسمت Default Home location مقدار ” ../ ” رو وراد کنید که اشاره به شاخه اصلی محل سایت شما می کنه ، نکته مهم تنظیمات افزونه فقط همین بود .

تنظیمات افزونه wp-FileManager

در قسمت های بعدی هم ، لیست امکاناتی که می خواین افزونه برای دسترسی به فایل ها بهتون بده تیک بزنید و آخر سر تغییرات رو ذخیره کنید .

بعد وارد قسمت filemanager بشید ، مشابه تصویر زیر دسترسی به فایل های و فولدر ها خواهید داشت ، می تونید فایل ها رو دانلود ، rename ، delete ، edit  کنید ، امکان آپلود فایل و ساختن فولدر و فایل رو هم دارید .

تنظیمات افزونه wp-FileManager

نکات امنیتی برای استفاده از افزونه

خوب دیدید چقدر راحت میشه با یک افزونه دسترسی به اطلاعات هاست و فایل ها داشت . این یکی از راه ها بود و کلی راه دیگر هم میشه انجام داد برای دسترسی به اطلاعات هاست ، که در حوصله این بحث نیست گفتن موارد امنیتی و ترفند ها ، اما در کل توصیه میکنیم حواستون باشه و دقت کنید همیشه که خدای ناکرده به مشکلی برخورد نکنید هیچ وقت.

پیشنهاد بعدی  ایجاد دانشنامه آنلاین در وردپرس با افزونه Knowledge Base
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته
Loading...