افزایش سرعت وردپرس با WP Fastest Cache

افزایش سرعت وردپرس وابسته به موارد زیادی می‌باشد که با رعایت انها می‌تواند به یک سرعت ایده‌آل برای بارگزاری و لود صفحات رسید. یکی از راه‌هایی که با استفاده از ان می تواند سرعت وردپرس را افزایش داد استفاده از افزونه‌های کش می‌باشد تا داده‌های سایت که به صورت کش شده قرار دارند سریعتر لود شده و سرعت سایت افزایش یابد.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن می‌توانید به واسطه امکانات موجود در آن صفحات سایت خود را کش کنید. طبق تصاویر موجود در صفحه افزونه،‌این افزونه در تمامی موارد همچون کاهش تعداد درخواست‌های Http، افزایش سرعت صفحات و… دارای بهترین بازده بوده است.

افزایش سرعت وردپرس

افزایش سرعت وردپرس با WP Fastest Cache
افزایش سرعت وردپرس با WP Fastest Cache

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WP Fastest Cache در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۸ را ازآن خود نماید که با استفاده از ان می‌توانید صفحات ود را کش کرده و از سایر امکانات همچون فشرده‌سازی استایل، بهینه سازی تصاویر وردپرس و.. بهره‌مند شوید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان WP Fastest Cache در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کرده و سپس در تب Setting تنظیمات افزونه را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید.

افزایش سرعت وردپرس
افزایش سرعت وردپرس

Cache System: ابتدا این گزینه را برای فعال شدن کش افزونه بر روی حالت Enable قرار دهید.

Preload: این گزینه به شما امکان خواهد داد تا برای صفحات اصلی، نوشته، برگه و دسته‌بندی مدت زمان دلخواهی برای پیش بارگزاری در کش سایت تعیین کنید.

Logged-in Users: این گزینه نیز برای کاربرانی که در سایت وارد شده باشند کش را غیرفعال خواهد کرد. پیشنهاد می کنم اگر دارای سایت فروشگاهی و یا هرگونه سایتی هستید که اطلاعات مهمی بین کاربران و سایت رد و بدل می‌شود این گزینه را فعال کنید. سایر افزونه‌های کش وردپرس چنین قابلیتی را در خود تعبیه نکرده‌اند.

Mobile: این گزینه نیز امکان کش سایت برای کاربرانی که با موبایل وارد شده‌اند را غیرفعال خواهد کرد.

New Post: با فعال کردن این گزینه به صورت خودکار پس از انتشار نوشته جدید کش سایت خالی شده و مجددا سایت کش خواهد شد. چنین قابلیتی را می‌توان به عنوان یک نقطه قوت در این افزونه در نظر گرفت تا نیازی نباشد میزان زمان کش سایت ثابت بوده و یا اینکه به صورت دستی در صورت تغییرات در سایت کش را خالی کنید.

Update Post: با استفاده از این گزینه هنگام به‌روزرسانی و اپدیت یک نوشته نیز می‌توانید کش سایت را مشابه نمونه قبل خالی کنید. اما این امکان نیز وجود دارد تا تعیین کنید که کلیه کش خالی شود و یا اینکه صرفا کش مربوط به برگه، نوشته، دسته‌بندی و سایر صفحات مرتبط با نوشته!

Minify HTML: همانطور که می‌دانید صفحات وب به گونه‌ای هستند که توسط مرورگر در قالب یه فایل HTML نمایش داده می‌شوند. با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود تا صفحات خود را فشرده کرده و حجم آنها را به بهترین شکل ممکن کم کنید تا سایت سریع‌تر لود و بارگزاری شود.

Minify Css: این گزینه نیز برای فشرده‌سازی فایل‌های CSS می‌باشد که مشابه نمونه قبل آنها را فشرده کرده و در نهایت سرعت سایت را افزایش خواهد داد.

Combine Css و Combine Js: با استفاده از این گزینه فایل‌های CSS و JS با یکدیگر به صورت ترکیبی بین تگ‌های Head قرار گرفته و با توجه به اینکه در این روش میزان تعداد درخواست http کاهش می‌یابد منجر به افزایش سرعت لود سایت خواهد شد.

Gzip: این قابلیت نیز برای کاهش اندازه فایل‌های ارسالی از سرور مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌تواند سرعت سایت را افزایش دهد.

Browser Caching: این گزینه نیز برای کش فایل‌های تکراری در مرورگر می‌باشد که برای مدت زمان تعیین شده فایل‌ها در مرورگر کاربر به صورت کش شده قرار خواهند گرفت.

تنظیمات Delete Cache

این بخش به شما این امکان را می‌دهد تا هرگاه نیاز داشتید کش ذخیره شده در سایت را به صورت کامل حذف کنید.

افزایش سرعت وردپرس
افزایش سرعت وردپرس

برای حذف کش بر روی دکمه Delete Cache و برای حذف کش مربوط به فایل‌های استایل و جاوا اسکریپت بر ر.ی دکمه Delete Cache and Minified CSS/JS کلیک کنید.

تنظیمات Cache timeout

با استفاده از Cache timeout قادر خواهید بود تا زمانی که سایت به دلایلی همچون خطای سرور و یا خطای برنامه نویسی در قالب و افزونه به حالت timeout رفت کش سایت را در این مواقع برای صفحات دلخواه خود خالی کنید.

افزایش سرعت وردپرس
افزایش سرعت وردپرس

برای این منظور مشابه تصویر فوق ابتدا روی دکمه Add new rule کلیک کنید و سپس در پنجره ظاهر شده از بخش if REQUEST_URI صفحات مورد نظر خود را برای خالی شدن کش که می‌تواند شامل گزینه‌های کلیه صفحات سایت، صفحه اصلی، صفحات انتخابی و.. باشد را انتخاب کرده و سپس از بخش Then مدت زمان مورد نظر برای خالی شدن کش در دوره زمانی خاص را تعیین کنید.

تنظیمات Exclude

با استفاده از قابلیت Exclude ثادر خواهید بود تا صفحات، کاربران، کوکی‌ها، فایل‌های استایل و جاوا اسکریپت دلخواه که قصد دارید کش نشوند را از این بخش انتخاب کنید.

افزایش سرعت وردپرس
افزایش سرعت وردپرس

برای این منظور پس از انتخاب نوع استثنا که می‌تواند شامل آدرس صفحه و یا آدرس فایل باشد، بر روی گزینه Add New Rule کلیک کرده و سپس اطلاعات موجود در آن را تکمیل کنید تا از کش شدن آنها جلوگیری کنید.

در بخش CDN نیز قادر خواهید بود تا در صورت استفاده از ان اطلاعات را وارد کنید تا فایل‌های موجود در بخش CDN سایت نیز کش شده و آنها را مدیریت کنید. سایر بخش‌های افزونه به صورت تجاری می‌باشند که برای استفاده لازم است نسخه پولی آن را خریداری کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.