آموزش phpmyadmin وردپرس بخش پنجم

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

اگر از دنبال‌کنندگان همیشگی دکتر وردپرس بوده باشید در مطالب پیشین که در چهار سری بود در رابطه با دیتابیس وردپرس به مواردی همچون آشنایی با محیط دیتابیس، توابع و نام جداول در دیتابیس وردپرس، نحوه درون ریزی و برون ریزی در دیتابیس و بهینه‌سازی آن پرداختم.

حال در بخش انتهایی این آموزش قصد دارم تا به سایر مواردی که در دیتابیس می‌توانید از آن استفاده کنید بپردازم.

آموزش phpmyadmin وردپرس

آموزش phpmyadmin وردپرس
آموزش phpmyadmin وردپرس

با تغییر در موارد هر جدول در دیتابیس می‌توانید آن را دستخوش تغییرات قرار دهید که در نهایت تغییرات بر روی ظاهر و ساختار سایت ایجاد می‌شوند. هنگامی که تنظیمات افزونه و قالب خود را تغییر می‌دهید درواقع مواردی که به دیتابیس مرتبط هستند تغییر کرده و باعث تغییر در ساختار سایت می‌شوند.

پس با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا و با استفاده از پلاگین‌های جانبی ان بدون نیاز به دانستن دانش کدنویسی می‌توانید تغییرات خود را در دیتابیس اعمال کنید.

در بخش انتهایی آموزش دیتابیس وردپرس قصد دارم تا به موارد زیر بپردازم که بیشترین کاربرد را دارند (برخی موارد به دلیل اینکه نیاز به آموزش مفصلی دارند در مطالب بعدی به صورت جدا آموزش داده خواهند شد):

  • آموزش تغییر رمز از طریق دیتابیس وردپرس
  • آموزش افزودن مدیر جدید به سایت با استفاده از دیتابیس
  • تغییر نام کاربری وردپرس با استفاده از دیتابیس وردپرس
  • غیرفعال کردن افزونه‌های موجود از طریق دیتابیس

تغییر رمز وردپرس از طریق دیتابیس

یکی از مواردی که بیشتر برای کاربران وردپرسی رخ می‌دهد این است که نام کاربری و ایمیلی که از آن در سایت استفاده کرده‌اند را به خاطر ندارند که امکان ریست کردن پسورد برای آنها مقدور نیست، یکی از راه‌هایی که میتوان از ان استفاده کرد این است که از طریق دیتابیس رمز خود را تغییر دهند که برای این منظور کافی است تا وارد دیتابیس وردپرس شده و در جدول wp_users یوزر خود را پیدا کرده و اقدام به تغییر رمز آن کنند که در آموزشی مجزا به صورت تصویری در مطالب پیشین به آن پرداخته‌ام.

با استفاده از phpmyadmin وردپرس قادر خواهید بود تا موارد دیگری همچون موارد زیر را مدیریت کرده و تغییر دهید:

  • فراخوانی و دریافت متغیر
  • دریافت یک ردیف از دیتابیس
  • افزودن اطلاعات در دیتابیس و یا تغییر انها
  • به‌روزرسانی دیتابیس
  • اجرای انواع کوئری در دیتابیس

و سایر موارد که در آموزش‌های مجزا به هریک از انها به صورت مجزا خواهم پرداخت، چرا که در این سری از آموزش phpmyadmin وردپرس صرفا به صورت مقدماتی برای آشنایی با دیتابیس وردپرس بوده و برای مدیریت هر یک از موارد لازم است تا به صورت مجزا هر یک از انها را آموزش داد.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.