تکنیک های مهم در ایجاد پست سفارشی

وردپرس  این امکان را به شما میدهد تا بتوانید انواع محتوای سفارشی را ایجاد کنید. این نوع محتوا پست سفارشی نامیده می شود که در اینجا اموزش ایجاد چند نوع پست سفارشی را برای شما قرار داده ام.

قبل از اینکه شروع به ایجاد انواع پست سفارشی و یا رده بندی در سایت خود کنید، این مهم است که نیاز های خود را ارزیابی کنید. بسیاری از اوقات شما می توانید به همان نتایج به طور پیش فرض دست یابید.

custom posttypes

۱٫ اضافه کردن آیکون دلخواه برای انواع پست های سفارشی

شما می توانید از آیکون دلخواه خود به جای آیکون پیش فرض وردپرس استفاده کنید برای اینکار ساده ترین راه اضافه کردن آیکون ها با استفاده از پلاگین CPT Custom Icon است که به سادگی نصب و فعال میشود و پس از فعالسازی با استفاده از صفحه تنظیمات ایکون جدید اضافه میشود.

choosing-custom-post-type-icon
روش دیگر برای اضافه کردن آیکون دلخواه  استفاده از پلاگین CPT UI می باشد.

۲٫ اضافه کردن انواع سفارشی ارسال به خوراک RSS اصلی شما

به طور پیش فرض، وردپرس تنها پست های سایت را در خوراک RSS  اصلی سایت قرار میدهد. این به این معنی است که محتوای سفارشی برایکاربران قابل رویت نیست.
شما به راحتی می توانید با اضافه کردن کد زیر به فایل functions.php پوسته خود و یا با استفاده از پلاگین وردپرس ، انواع پست های سفارشی خود را به خوراک اصلی RSS خوداضافه کنید .

 


function myfeed_request($qv) {
 if (isset($qv['feed']) && !isset($qv['post_type']))
 $qv['post_type'] = array('post', 'books', 'movies');
 return $qv;
}
add_filter('request', 'myfeed_request');

۳٫ فرم جستجو برای پست های سفارشی

فرم جست و جوی پیشرفته
جستجو ی پیش فرض وردپرس ویژگی های بسیار محدودی دارد ، به خصوص اگر شما از پست سفارشی در سایت خود استفاده  کنید. با این حال شما می توانید یک فرم جستجوی گوگل به سایت وردپرس خود اضافه کنید، اما حتی این فرم هم به کاربران برای انتخاب پارامترهای جستجو  دسترسی مناسبی نمی دهد.

راه حل دیگر استفاده از یک پلاگین مانند SearchWP است که اجازه می دهد تا شما جست و جوی پیشرفته ای ایجاد  کنید و قادر به جستجو از طریق تمام پست های سفارشی و انواع دسته بندی ها و زمینه های سفارشی است.
اما اگر نمیخواهید از پلاگین استفاده کنید ابتدا فایل های پنهان پست های سفارشی خود را از طریق قرار دادن کد زیردر فایل  searchform.php به جستجو اضافه کنید.

 <input type="hidden" name="post_type[]" value="articles" />
<input type="hidden" name="post_type[]" value="post" />
<input type="hidden" name="post_type[]" value="videos" />
<input type="hidden" name="post_type[]" value="books" />


 

با این کد به راحتی پست های سفارشی پنهان به جستجو اضافه میشوند و  گام بعدی اضافه کردن کد زیر قبل از حلقه در فایل search.php میباشد :

 

 
<form role="search" method="get" id="searchform" action="<?php echo home_url( '/' ); ?>">
<input type="text" name="s" id="s" <?php if(is_search()) { ?>value="<?php the_search_query(); ?>" <?php } else { ?>value="Enter keywords …" onfocus="if(this.value==this.defaultValue)this.value='';" onblur="if(this.value=='')this.value=this.defaultValue;"<?php } ?> /><br />

<?php $query_types = get_query_var('post_type'); ?>

<input type="checkbox" name="post_type[]" value="articles" <?php if (in_array('articles', $query_types)) { echo 'checked="checked"'; } ?> /><label>Articles</label>
<input type="checkbox" name="post_type[]" value="post" <?php if (in_array('post', $query_types)) { echo 'checked="checked"'; } ?> /><label>Blog</label>
<input type="checkbox" name="post_type[]" value="books" <?php if (in_array('books', $query_types)) { echo 'checked="checked"'; } ?> /><label>Books</label>
<input type="checkbox" name="post_type[]" value="videos" <?php if (in_array('videos', $query_types)) { echo 'checked="checked"'; } ?> /><label>Videos</label>

<input type="submit" id="searchsubmit" value="Search" />
</form>


منبع : wpbeginner

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.