امروز قرار هستش که باهم یک مروری بر Breadcrumbs وردپرس داشته باشیم که اصلا این Breadcrumbs چی هستش ؟!! و کدهاش برای قرار دادن داخل قالب وردپرس چی هستند و همینطور یک استایل ساده و خوب هم برای نمایش اون براتون قرار دادیم.

آموزش و کدهای Breadcrumbs وردپرس

Breadcrumbs چیست و کاربرد آن

معنی لغوی Breadcrumbs به انگلیسی میشه خرده نان !! اما به زبان خودمونی و اینترنتی !! ، راهنمای کاربر برای این که نشون بده الان این صفحه که داره می بینه تو کدوم مسیر و دسته سایت قرار گرفته.
برای مثال نشون میده ” شما اینجا هستید خانه –> وردپرس –> هک و کدهای وردپرس –> آموزش Breadcrumbs ” .
خوب می رسیم به کاربرد ، کاربر اصلی برای سایت اینه که کاربر رو داخل سایت نگه میداره و مثلا روی لینک اون صفحه قبلی که الان داخل اون قرار گرفته کلیک می کنه و مطالب دیگر سایت رو با اون موضوع رو می بینه.کاربردش برای خوده کاربر اینه که داخل این همه مطالب و موضوعات سایت گم نمیشه و می دونه الان کجاست.

کدهای قرار دادن Breadcrumbs

اگر بخوام راستش رو بهتون بگم اینه که برای قرار دادن Breadcrumbs کدهای php زیادی رو باید داخل فایل functions.php قالب و همینطور داخل قالب وردپرس قرار بدید که کلی هم درده سر داره و آخرش هم خوب از کار در نمیاد.ولی من یه ترفند ساده و راهکار خیلی کم درده سر دارم که همون کار رو حتی بهترشو براتون انجام میده !

قالب برای نمایش Breadcrumb

من سعی کردم یک قالب خوب که در واقع یک کادر مستطیلی شکل هست براش آماده کنم.کدهای زیر استایل قالب Breadcrumbs هست که به انتها فایل style.css قالبتون باید اضافه کنید.

#breadcrumbs{background:#f8f8f8;padding:5px 10px;margin-bottom:15px}
#breadcrumbs a{color:#10afcc;}

برای فراخوانی کدها هم تو صفحات مختلف قالب وردپرس هم باید از کدهای زیر استفاده کنید.


<div id="breadcrumbs">
محل قرار دادن کدهای php مربوطه
</div>

داخل کد نوشتیم ” محل قرار دادن کدهای php که در ادامه بهتون می گم باید چی بجاش قرار بدید.
اگر تا انتها مراحل رو انجام بدید ، اون وقت قالب Breadcrumbs این طوری میشه.

قالب Breadcrumbs وردپرس

کدهای قرار دادن Breadcrumbs وردپرس

کدهای خام برای این کار (البته طبق روش ما !! ) این ها هستند.برای هر صفحه قالب وردپرس کد جداگانه داریم که باید این چندتا کد رو بجای اون محلی که تو قالب خالی گذاشتیم قرار بدید و سپس همه ی کدها رو در هر کجای قالب که خواستید( که معمولا برای تمام صفحات یکسان هست ) تو صفحاتی که میگیم قرار بدید.اگر هم قالب Breadcrumbs بالا رو نخواستید هیچی فقط از کدهای زیر استفاده کنید.
کدهای زیر برای صفحه اصلی هستش.این کد رو تو فایل index.php قالب وردپرس قرار بدید ( تکرار می کنم اگر قالب رو هم می خواهید این کد زیر رو در محلی که تو قالب Breadcrumbs خالی گذاشتیم قرار بدید و بعد اون مجموعه رو تو فایل index.php قرار بدید).

شما اینجا هستید : <a href="<?php bloginfo('url'); ?>">خانه</a>

کد زیر رو باید داخل فایل archive.php قالب وردپرس قرار بدید.

شما اینجا هستید : <a href="<?php bloginfo('url'); ?>">خانه</a> --> <?php single_cat_title(); ?>

کد زیر رو داخل فایل single.php قرار بدید.

شما اینجا هستید : <a href="<?php bloginfo('url'); ?>">خانه</a> --> <?php the_category(', ') ?> --> <?php the_title();?>

کد زیر برای صفحه page.php قالب وردپرس هستش.

شما اینجا هستید : <a href="<?php bloginfo('url'); ?>">خانه</a> --> صفحه <?php the_title();?>

باز هم تکرار می کنم اگر قالب رو هم خواستین ابتدا کدهای بالا رو داخل محلی که تو قالب Breadcrumbs خالی گذاشتیم قرار بدید و سپس اون مجموعه کد رو داخل هر کدوم از فایل های قالب وردپرس که گفتیم بزارید.

Rate this post
امتیاز شما از 1 تا 5