cpanel-ered

سلام امروز هم آغاز مقاله رو با حرفی از امام سجاد (ع) اغاز میکنم که میفرمایند :( عمل بدون نیت ارزش ندارد.) امیدوارم سلامت باشید.

خب امروز هم آموزش نصب وردپرس در سی پنل آغاز میکنم که خیلی از تازه کاران وردپرسی میخواهند یاد بگیرند خب میریم سراغ آموزش.

قبل از هر چیزی شما باید یک هاست تهیه کنید برای نصب وردپرس نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هاستی که میخرید هاست لینوکس باشد. ( هاست ویندوز برای وردپرس مناسب نیست.) خب امروزه همه جای اینترنت هاست وجود دارد.ولی توجه کنید که هاست خودتون رو از یک هاستنیگ معتبر تهیه فرماید.هاستنیگ های که دارای نماید اعتماد دارند تهیه فرماید.

خب وقتی شما هاست خود را تهیه کردید. حالا وارد کنترل پنل CPanel خود شوید. ورود به CPanel از طریق(http://yoursite.com:2082) یا (http://yoursite.com/cpanel )امکان پذیر است.

توجه کنید: که به جای yoursite.com ادرس وبسایت شما قرار میگیره.

p111

خب بعد از وارد شدن شما با صفحه اصلی هاست مواجعه خواهید شد. که دارای امکاناتی میباشد.مثل تصویر زیر:

p1

خب ابتدا فایل های وردپرس را روی هاست آپلود میکنیم. برای این منظور در قسمت Files روی گزینه File manager کلیک کنید تا به بخش مدیریت فایل ها بروید. برای دانلود وردپرس به مطلب وردپرس چیست وارد شوید و مطلب رو تا اخر بخونید و دانلود کنید.

p2

در مرحله ای بعدی با صفحه زیر مواجعه خواهید شد بر روی گزینه upload که در نوار بالایی است کلیک کنید.

p3

در صفحه ای که باز میشود بر روی گزینه select FIle کلیک کنید و فایل فشرده ی وردپرس که در ابتدا دانلود کردید را انتخاب کنید ( با پسوند zip یا gz.tar ). پس از انتخاب، فرایند آپلود به صورت خودکار شروع میشود. تا پایان آپلود شدن فایل منتظر بمانید. در صورت اتمام آپلود پیغام زیر برای شما نشان داده میشود:

p12p4

خب حالا بعد از تموم شدن آپلود وردپرس در وسط صفحه روی گزینه Back کلیک کنید تا به فایل منیجر خود برگردید. وردپرس شما آپلود شده و در فایل منیجر قابل مشاهده است. اگر فایل اپلود شده را مشاهده نمی کنید یکبار گزینه Reload رو بزنید تا مشاهده شود. حالا روی فایل فشرده راست کلیک کنید و گزینه Extract را انتخاب نمایید.

p5

در پنجره باز شده Extarct  را بزنید تا فایل از حالت فشرده خارج شود و فولدر wordpress در هاستتان نمایان شود. حالا میتونید فایل فشرده وردپرس را حذف نمایید.

توجه کنید : اگر، سایت شما با آدرس http://yoursite.com/wordpress در دسترس خواهد بود. برای حذف wordpress از انتهای آدرس باید فایل های وردپرس را از پوشه wordpress به یک پوشه قبل تر، یعنی public_html منتقل کنید. برای انجام این کار برید تو پوشه wordpress و تمام فایل های موجود در آن را انتخاب کنید ( shift+click ) و سپس روی انها کلیک راست کنید و گزینه Move رو بزنید و از پنجره ای که باز میشه در قسمت آدرس، wordpress رو پاک کنید و روی گزینه Move Files کلیک کنید.با این کار فایل های وردپرس شما به ریشه یا root منتقل میشن.

در مرحله ای بعد یک دیتابیس میخواهیم بسازیم برای ساخت دیتابیس در کنترل پنل CPanel از قسمت Databases روی گزینه Mysql Databases کلیک کنید.

p6

خب از قسمت Create new Database یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کنید و روی دکمه Create Database کلیک کنید تا دیتابیس ساخته شود.

p6

دوباره سپس دوباره  به قسمت Mysql Databases باز گردید. حالا باید یک نام کاربری و رمز عبور درست کنید و ان را به دیتابیس متصل کنید. برای ساخت نام کاربری، همانند شکل زیر در قسمت username و password نام کاربری و رمز عبور دلخواهتان را بنویسید و سپس روی دکمه Create User کلیک کنید. طلاعات را یادداشت کنید

p7

از ثبت دوباره به قسمت دیتابیس باز گردید. حالا باید نام کاربری را به دیتابیس متصل کنیم. از قسمت Add User To Database نام دیتابیس و نام کاربری که برای وردپرس خود در نظر گرفتید را انتخاب و بر روی دکمه Add کلیک نمایید.

p8 در این پنجره ای که باز میشود تیک گزینه ALL PRIVILEGES را بزنید تا همه گزینه های زیرین انتخاب شوند و بعد دکمه Make Changes را بزنید.

p9

خب تموم شد الان بر میگردیم به فایل منیجر. در همون جایی که فایل های وردپرس رو آپلود کرده بودید.روی فایل wp-config-sample.php کلیک راست کنید و گزینه rename رو بزنید و این فایل رو به wp-config.php تغییر نام بدید. سپس دوباره روی فایل wp-config.php راست کلیک کرده و اینبار گزینه Edit را بزنید. در پنجره ای که باز میشود باید نام دیتابیس و نام کاربری و رمز عبوری که قبلا ایجاد کرده بودید در مکان های مشخص شده وارد کنید.

p10

خب فکر کنم کارا رو درست انجام دادیم و 99 درصد راه رو رفتیم.

حالا دیگه آدرس سایت خودتون رو در مرورگر باز کنید. مثلا http://yoursite.com

11

خب تموم شد اطلاعات خودتون رو بعد وارد کردن رو دکمه ای راهنداری وردپرس کلیک کرده. اونجا خواهید دید که فردپرس چه امکاناتی داره.خب یکی از آموزش ها هم به پایان رسید.منتظر آموزش نصب وردپرس در دایرکت دامین هم باید بزودی میایم.موفق پیروز باشید.

امتیاز شما از 1 تا 5