به روزرسانی آدرسهای وردپرس با Velvet Blues Update URLs

به روزرسانی آدرسهای وردپرس از مواردی است که بیشتر برای سایت‌هایی که قصد دارند تا آدرس سایت خود را تغییر دهند رخ می‌دهند. عموم وبمستران هنگامی که سایت خود را راه‌اندازی می‌کنند با دامنه محلی شروع کرده و پس از مدتی تصمیم به این می‌گیرند که آدرس سایت خود را بر روی دامنه بین‌المللی نمایش دهند.

در برخی موارد نیز هستند وبسایت‌هایی که بک آپ یک سایت را خریداری کرده و بر روی دامنه جدید با همان محتوا شروع به فعالیت می‌کنند که در اینجا لازم است تا آدرس‌های داخلی که در درون مطالب به سایت داده شده است را به روزرسانی کنند. مطمئنا این کار با ویرایش مطالب دور از انتظار و کاری طاقت فرسا خواهد بود.

به روزرسانی آدرسهای وردپرس
به روزرسانی آدرسهای وردپرس

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای را معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا به راحتی آدرس‌های موجود در مطالب را که با نام دامنه قبلی موجود هستند را به آدرس جدید به روز رسانی نمایید.

اگر تمایلی به استفاده از افزونه نداشته باشید برای این کار باید دیتابیس سایت خود را دانلود کرده و با ابزار ویرایشگر متن آدرس‌های خود را به روز کرده و مجددا دیتابیس را آپلود کنید. در صورتی که با استفاده از این افزونه نیازی به این کار نبوده و صرفا با وارد کردن آدرس قبلی و جدید قادر به انجام این کار خواهید بود.

به روزرسانی آدرسهای وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Velvet Blues Update URLs در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 200.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.7 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن می‌توانید آدرس موجود در مطالب را به روز کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال کردن افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Update URLs در بخش ابزارها پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

به روزرسانی آدرسهای وردپرس
به روزرسانی آدرسهای وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در فیلد old URL آدرس قبلی سایت را به همراه http:// وارد کرده و سپس در فیلد New URL آدرس فعلی و جدید خود را وارد کنید.

همانطور که مطلع هستید آدرس قبلی سایت ما با عنوان پیکور بود که پس از مدتی آن را به دکتر وردپرس تغییر داده و در چند ماه اخیر نیز به صورت SSL تبدیل شده است.

در مرحله دوم مشاهده می‌کنید که تعدادی گزینه پیش روی شماست و با انتخاب آنها می‌توانید برخی امکانات را اضافه کنید که در ادامه به توضیح هر یک می‌پردازم.

URLs in page content ( posts, pages, custom post types, revisions): با فعال کردن این گزینه کلیه آدرس‌هایی که در نوشته‌ها، برگه‌ها، پست تایپ‌های اختصاصی و رونوشت‌ها قرار دارند به آدرس جدید تغییر خواهند کرد.

URLs in excerpts: همانطور که می‌دانید در وردپرس با استفاده از تابع excerpts قادر خواهید بود تا مطالب را به صورت خلاصه نمایش دهید. حال اگر می‌خواهید تا به روزرسانی آدرسهای وردپرس در خلاصه مطالب نیز اعمال شود تیک این گزینه را فعال کنید.

URLs in links: با فعال کردن این گزینه نیز آدرس‌هایی که در بخش پیوندها قرار دارند نیز به روز خواهند شد.

URLs for attachments: از این بخش نیز می‌توانید آدرسهای موجود برای تصاویر و رسانه‌های وردپرس که در مطالب خود استفاده کرده‌اید را به روز کنید.

URLs in custom fields and meta boxes: از این بخش نیز می‌توانید آدرسهای موجود در فیلدهای دلخواه را تغییر دهید.

در نهایت بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کرده و آدرس جدید را با آدرس قبلی موجود در مطالب، رسانه‎ها، پست تایپ سفارشی و فیلدهای دلخواه را تغییر دهید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.