با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که می دانید بسته به انتخاب و خرید قالب وردپرس که انجام داده‌اید پشتیبانی از استفاده شورت کد در ابزارک در ان می تواند فعال باشد یا اینکه با افزودن شورت کد در ابزارک چیزی جز شورت کد در آن نمایش داده نشود.

برای اینکه شورت کد در ابزارک نیز نمایش داده شود لازم است تا تغییراتی را در کدنویسی قالب خود ایجاد کنید. شورت کدها بخش مهمی از افزونه ها هستند که با استفاده از آنها به راحتی و بدون نیاز به نوشتن کد می توانید محتوای مورد نظر را در نوشته، برگه و یا ابزارک نمایش دهید.

حال در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان نمایش و پشتیبانی از شورت کد را در ابزارک و ویجت وردپرس فعال کنید.

آموزش استفاده از شورت کد در ابزارک وردپرس

آموزش استفاده از شورت کد در ابزارک وردپرس

آموزش استفاده از شورت کد در ابزارک وردپرس

برای شروع کار وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار داده و آن را ذخیره کنید.

add_filter( 'widget_text', 'shortcode_unautop');
add_filter( 'widget_text', 'do_shortcode');

همانطور که در کدهای فوق مشاهده می کنید فیلتر جدیدی را از نوع متنی تعریف کرده ایم که در آن امکان نمایش شورت کد را فراخوانی کرده ایم. حال به راحتی پس از ذخیره فایل فانکشن قالب شورت کدهای استفاده شده در ابزارک های سایت وردپرسی شما به نمایش در خواهند آمد.

نکته: مثل همیشه دقت کنید تا قبل از هرگونه ایجاد تغییر در فایل فانکشن و هر یک از فایلهای قالب خود یک نسخه پشتیبان از آن داشته باشید تا در صورت بروز خطا سریعا مشکل را رفع کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما از 1 تا 5