آموزش نمایش گراواتار به جای فاوآیکون در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که می‌دانید فاوآیکون تصویری است که با استفاده از ان می‌توانید یک عکس با فرمت ico. یا png. را انتخاب کنید تا در پنجره مرورگر نمایش داده شود.

قالب‌هایی که دارای تنظیمات هستند این اجازه را به شما می‌دهند تا فاوآیکون انتخابی خود را در آن وارد کنید تا در پنجره مرورگر نمایش داده شود اما در صورتی که چنین قابلیتی را ندارید می‌بایست دست به کد شده و آن را درج کنید.

در آموزش‌های پیشین دکتر وردپرس به نحوه افزودن فاوآیکون در وردپرس پرداخته شده است که می‌توانید از آن استفاده کنید اما در این آموزش قصد دارم تا امکان استفاده از گراواتار به عنوان فاوآیکون را نمایش دهم.

آموزش نمایش گراواتار به جای فاوآیکون در وردپرس

use-gravatar-for-favicon
آموزش نمایش گراواتار به جای فاوآیکون در وردپرس

برای اینکه بتوانید گراواتار وردپرس را به عنوان فاوآیکون در سایت خود استفاده کنید لازم است تا کد زیر را در فایل فانکشن (functions.php) سایت خود قرار دهید.

برای این منظور کد زیر را کپی کرده و در مکان مناسبی از فایل فانکشن قالب خود قرار دهید.

// Add the following code in theme's functions.php file to use Gravatar image as favicon (16x16 favicon.ico)
function dcg_gravatar_favicon() {
// Replace email here
$GetEmailHash = md5(strtolower(trim('info@doctorwp.com')));
?>
<link rel="shortcut icon" href="<?php echo 'http://www.gravatar.com/avatar/' . $GetEmailHash . '?s=16;'; ?>" type="image/x-icon" />
<?php
}
add_action('wp_head', 'dcg_gravatar_favicon');

حال همانطور که در این قطعه کد مشاهده می‌کنید به جای info@doctorwp.com ایمیل مورد نظر خود را قرار داده و آن را ذخیره کنید. در نهایت سایت خود را که باز کرده و رفرش کنید خواهید دید که از گراواتار شما به عنوان فاوآیکون در آن استفاده شده است.

شاد باشید…

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.