آموزش رفع خطای Another Update in Process در وردپرس

خطای Another Update in Process یکی دیگر از خطاهای وردپرس می باشد. که شاید برای شما عزیزان در سایت وردپرس تان پیش آمده باشد. خطای Another Update in Process  اجازه بروز رسانی وردپرس را نمی دهد، در واقع بروز رسانی وردپرس را متوقف می کند. معمولا این خطا به صورت خودکار برطرف می شود. اما اگر این خطا رفع نشد نگران نباشید. روش رفع این خطا بسیار ساده می باشد که در این آموزش به بیان آن می پردازیم. پس ادامه آموزش رفع خطای Another Update in Process در وردپرس را از دست ندهید!

آموزش رفع خطای Another Update in Process در وردپرس

آموزش رفع خطای Another Update in Process در وردپرس

این خطا معمولا زمانی رخ می دهد که هسته وردپرس در حال آپدیت شدن می باشد و کاربر در حال تلاش برای شروع یک فرآیند بروز رسانی جدید است.

در طول فرآیند بروز رسانی وردپرس، وردپرس به صورت خودکار گزینه قفل آپدیت شدن در دیتابس را ایجاد می کند. این گزینه در پایگاه داده مانع از بروزرسانی همزمان در سایت می شود. خطای Another Update in Process در وردپرس به گونه ای تنظیم شده است که پس از 15 دقیقه یا پس از پایان بروز رسانی وردپرس به صورت خودکار مخفی می شود. اما اگر شما نمی خواهید صبر کنید و یا زمان ندارید، می توانید به صورت دستی این خطا را رفع نمایید.

رفع خطای Another Update in Process Error در وردپرس

برای رفع سریع این خطا بایستی گزینه ی core_updater.lock را از پایگاه داده حذف نمایید. برای حذف این گزینه دو روش در پیش رو دارید که ما در این بخش به معرفی آنها می پردازیم. اما انتخاب با شما است که کدام روش را برای رفع این خطا برمی گزینید.

روش اول: رفع خطای Another Update in Process Error در وردپرس با کمک افزونه

برای شروع باید افزونه Fix Another Update In Progress را دانلود کنید و در سایت خود نصب نمایید. پس از فعالسازی افزونه، به تنظیمات پنل وردپرس بروید و زیرمنوی Fix Another Update In Progress را انتخاب کنید. اگر قابلیت آپدیت شدن وب سایت تان قفل شده باشد، حتما شما یک پیام با این عنوان مشاهده می کنید. در ادامه دکمه ای برای رفع این خطا وجود دارد.

سپس بر روی دکمه Fix WordPress Update Lock برای ادامه رفع خطا کلیک می کنید. حال این افزونه گزینه ی core update lock را از پایگاه داده شما حذف می کنید و در نهایت یک پیغام موفقیت آمیز دریافت خواهید کرد.

روش دوم: رفع خطای Another Update in Process Error در وردپرس به صورت دستی

در این روش به صورت مستقیم از phpMyAdmin اقدام می کنیم. پس به هاست خود مراجعه کنید و بر روی گزینه ی phpMyAdmin کلیک نمایید. سپس دیتابیس سایت خود را در phpMyAdmin پیدا کنید و بر روی ان کلیک کنید. با انتخاب دیتابیس، جداول آن برای شما نمایان می شود.

حال شما بایستی در ردیف جدول wp_options بر روی گزینه Browse کلیک کنید. در این صورت تمامی ردیف های جدول موردنظر باز می شود. که شما نیاز دارید در اینجا به دنبال ردیفی با عنوان core_updater.lock بگردید، پس از پیدا کردن این گزینه بر روی Delete کلیک کنید تا این گزینه حذف شود.

حال phpMyAdmin گزینه مورد نظر شما را حذف خواهد کرد. اکنون شما می توانید به وب سایت خود برگردید و فرآیند بروز رسانی را ادامه دهید.

دوستان عزیز شما می توانید با انتخاب یکی از دو روش فوق به سادگی خطای Another Update in Process در وردپرس را رفع نمایید.

موفق و پیروز باشید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.