آموزش قرار دادن گراواتار پیشفرض برای کاربران در وردپرس

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک امکان بسیار مناسب وجود دارد که با استفاده از آن شما میتوانید برای کاربری خود یک تصویر قرار دهید که به آن گراواتار میگویند و در حالت پیشفرض یک گراواتار پیشفرض در آن وجود دارد. اما در این میان و با تمامی مزیت هایی که این کار دارد یک مشکل بزرگ نیز دارد و این مشکل این است که از چند نسخه قبل وردپرس امکانی فراهم کرده است که در آن شما در سایت اصلی گراواتار ثبت نام کرده و یک تصویر قرار میدهید و در تمامی سایت ها و پرتال های وردپرسی اگر موردی از شما ثبت شود با این تصویر ثبت میشود. این کار مشکلی بزرگ است و ممکن است کسی نخواهد یک تصویر برای همه سایت ها استفاده شود. اما چه باید کرد؟

آموزش قرار دادن گراواتار پیشفرض برای کاربران در وردپرس

آموزش قرار دادن گراواتار پیشفرض برای کاربران در وردپرس
در این زمینه شما میتوانید در وب سایت خود برای کاربرانی که گراواتار ندارند یک مورد پیشفرض قرار دهید. برای این منظور شما باید یک تصویر در سایت خود آپلود نموده و سپس در قسمت اطلاعات تصویر که ثبت میشود لینک تصویری که آپلود کردید را بردارید.سپس باید کد زیر را در فایل function.php قالب وردپرس خود و در انتهای این فایل قرار دهید:

add_filter( 'avatar_defaults', 'wpb_new_gravatar' );
function wpb_new_gravatar ($avatar_defaults) {
$myavatar = 'http://example.com/wp-content/uploads/2017/01/wpb-default-gravatar.png';
$avatar_defaults[$myavatar] = "Default Gravatar";
return $avatar_defaults;
}

حال باید لینک تصویر را در قسمت $myavatar جایگزین لینک قرار گرفته در کد فوق کنید.

پس از انجام این تغییرات میتوانید وارد بخش مدیریت سایت خود شوید و به قسمت تنظیمات بروید در این قسمت یک گزینه مبنی بر قرار گیری گراواتار دلخواه اضافه شده است که نشان میدهد تصویر انتخابی شما در حالت پیشفرض به عنوان تصویر آواتار کاربران قرار گرفته است. به این ترتیب شما میتوانید برای کاربران خود در حالت پیشفرض گراواتار مشخص کنید و دیگر از حالت بدون تصویر نجات پیدا کنید.

در صورتی که در اجرای آموزش فوق در وب سایت خود مشکلی داشتید در بخش دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.
موفق باشید

امتیاز شما برای این مقاله
2 نظرات
  1. آرش ساروین می گوید

    مطلب جالبی بود ! اما متاسفانه عملا متوحه نشدم ! لطفا یه کم ساده تر و گام به کام ! توضیخ بفرمائید . با احترام

    1. عباس صادقی می گوید

      درود، طبق آموزش پیش برید کافیه کدهای قرار داده شده را در فایل فانکشن قالب قرار بدین و ذخیره کنید. هر بخش رو که متوجه نشدید از قسمت دیدگاه‌ها بفرمایید تا راهنماییتون کنیم:)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.