آموزش رفع خطای فایل Pluggable.php در وردپرس

یکی از خطا های بسیار آزار دهنده و مشکل ساز در وردپرس خطای فایل Pluggable.php است که میتواند بی نهایت برای شما مشکل ساز باشد.تا به حال این خطا در سایت وردپرسی شما نیز اتفاق افتاده است؟ این خطا معمولا در مواقعی که قطعه کد جدیدی را در سایت اضافه می کنید و یا اینکه افزونه جدیدی را فعال می کنید اتفاق می افتد. اگر در آموزش امروز با ما همراه باشید به شما خواهیم آموخت که چگونه می توانید این خطای آزار دهنده را از بین ببرید.

آموزش رفع خطای فایل Pluggable.php در وردپرس

لبلبی

ممکن است بدانید که وردپرس این اجازه را به کاربران و برخی افزونه ها می دهد که بنا بر صلاحدید برخی از توابع اصلی را نادیده بگیرند. توابعی را که در فایل Pluggable.php قرار دارند. این خطا در مواقعی اتفاق می افتد که یک افزونه وردپرس و یا یک کد سفارشی این توابع را به درستی کنترل نکند. گاهی اوقات این خطا بر روی بخش مدیریت سایت شما ظاهر می شود اما شما هنوز هم می توانید به فعالیت خود بر روی سایت ادامه دهید. ظاهر این خطا به صورت زیر است:

آموزش رفع خطای فایل Pluggable.php در وردپرس
رفع خطاها فایل Pluggable.php در وردپرس

فایل Pluggable.php یکی از هسته های سیستم وردپرس است. اصلا ایده خوبی به نظر نمی آید که به عنوان اولین انتخاب بخواهید این فایل را ویرایش کنید. حتی اگر خطایی در داخل آن به وجود آمده باشد و این کار اصلا از نظر فنی صحیح نیست. ممکن است خطا از جای دیگری نشات گرفته باشد. برای رفع خطا بهتر است به اولین محلی که به آن اشاره شده است توجه کنید.

مثلا در تصویر بالا این خطا در فایل functions.php و در خط ۱۰۳۵ اتفاق افتاده است. این به این معنی است که شما باید فایل functions.php را ویرایش کنید و یا کدی را که باعث شده است این خطا به وجود بیاید را تغییر داده و یا حذف کنید. گاهی اوقات هدر خطا هایی را می فرستند که از فضای خالی بعد از بسته شدن تگ <? php ایجاد شده اند. به همین دلیل برای رفع خطا باید به حذف آن بپردازید.

این خطای وردپرس ممکن است که بر اثر فعال کردن یک افزونه در سایت باشد. برای از بین بردن این خطا شما می توانید به سادگی هر چه تمام تر عمل کرده و افزونه ای را که دارای مشکل است غیر فعال کنید تا دیگر مشکلی نباشد و سایت شما به درستی عمل کند. پس بیشتر خطا هایی که توسط این فایل ایجاد می شوند به خود فایل Pluggable.php ربطی ندارند و ممکن است مشکل از جای دیگری باشد. این خطا ها معمولا بر اثر اضافه کردن قطعه کد سفارشی به فایل پی اچ پی و یا کد های ضعیف افزونه و یا کلا تم های وردپرس به وجود می آید.

در این مواقع برای از بین بردن این خطا می توانید قطعه ی کد را از بین برده و یا آن را ویرایش کنید و یا افزونه را غیر فعال کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
1 نظر
  1. نیما هوشمند می گوید

    ممنون از سایت بسیار خوبتون که مقالات مفیدی در مورد وردپرس گذاشته اید سبز بمانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.