سفارشی سازی فرم عضویت و ورود وردپرس با Theme My Login

سفارشی سازی فرم عضویت و ورود وردپرس از نیازهایی است که ممکن است برای هر وبسایت کاربر محوری ضروری و لازم باشد، چرا که در حالت پیشفرض برای اینکه کاربران بخواهند وارد سایت شوند و از طرفی یک بخش کاربری در اختیار آنها قرار دهید می‌بایست به آدرس صفحه ورود مدیریت وردپرس هدایت شوند که پس از ورود نیز به پیشخوان دسترسی دارند.

بنابراین لازم است تا برای بخش ورود کاربران در سایت یک فرم طراحی کنید، افزونه‌های متعددی برای سایخت فرم ورود در وردپرس ساخته شده‌اند که هر یک از آنها دارای مزیت‌ها و معایب خاص خود هستند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که کار با آن به سادگی بوده و می‌توانید با استفاده از آن یک فرم ورود ایجاد کنید، همچنین این افزونه از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند که برای کاربران نیز مناسب می‌باشد.

سفارشی سازی فرم عضویت و ورود وردپرس

سفارشی سازی فرم عضویت و ورود وردپرس
سفارشی سازی فرم عضویت و ورود وردپرس

افزوه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Theme My Login در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که به اختصار آن را با عنوان TML نیز می‌شناسیم که تا به امروز توانسته است بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۳ را ازآن خود کند.

با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا فرم ورود و عضویت با قابلیت استفاده از امکاناتی همچون کپچا گوگل، ریدایرکت کاربر، تایید کاربر،‌اختصاص پروفایل به کاربر و.. بهره‌مند شوید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان TML در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

سفارشی سازی فرم عضویت و ورود وردپرس
سفارشی سازی فرم عضویت و ورود وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید ابتدا تیک گزینه فعال کردن “theme-my-login.css را فعال کنید تا استایل‌های مربوط به فرم از طریق خود افزونه لود و بارگزاری شوند.

سپس با مراجعه به قسمت نوع ورود حالت مدنظر برای ورود کاربران را انتخاب کنید. این مسئله بسیار مهم است، اگر به امنیت وبسایت خود اهمیت می‌دهید پیشنهاد می‌کنم صرفا ورود از طریق ایمیل و یا نام کاربری را فعال کنید. چرا که در صورت استفاده از هر دو گزینه اگر شخصی بخواهد وارد سایت شود، با دانستن ایمیل و یا نام کاربری بخشی از مرحله را پیش رفته است.

در نهایت در بخش ماژول‌ها نیز می‌توانید هر یک از امکانات افزونه که مد نظر شماست را فراهم کرده و از آنها استفاده کنید. یکی از عمده مشکلاتی که با افزونه‌های وردپرس وجود دارد همین مسئله است، چرا که بسیاری از ما بیشتر بخش‌های یک افزونه را لازم نداریم و فقط باعث مصرف پهنای باند بیشتر و افزایش داده‌های سایت می‌شوند.

فعال سازی Custom E-mail

 با فعال کردن این قابلیت زیرمنویی با عنوان ایمیل در افزونه TML افزوده خواهد شد که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا برای هر یک از وضعیت‌های کاربران اقدام به ارسال ایمیل کنید.

ارسال ایمیل هنگام عضویت کاربر در وردپرس
ارسال ایمیل هنگام عضویت کاربر در وردپرس

به عنوان نمونه برای ثبت نام کاربر جدید، انتظار تایید کاربران، تایید شدن کاربر و… ایمیل مرتبط با آن را به صورت خودکار ارسال کنید.

فعال سازی Custom Passwords

این گزینه همانطور که از نام آن مشخص است امکان استفاده از رمز دخواه را به کاربر می‌دهد که قادر خواهد بود تا رمز دلخواه برای خود انتخاب کند، در غیر این صورت وردپرس به صورت خودکار برای هر کاربر که عضو سایت می‌شود رمز جدیدی را تعیین خواهد کرد.

فعال سازی Custom Redirection

 این گزینه نیز برای ریدایرکت کاربران خواهد بود که با فعال سازی آن منوی دیگری با عنوان تغییر مسیر در پیشخوان اضافه خواهد شد و قادر خواهید بود تا برای هر نقش کاربری تعیین کنید که کاربر پس از ورود و خروج سایت به چه لینکی هدایت شود.

ریدایرکت کاربر هنگام ورود در وردپرس
ریدایرکت کاربر هنگام ورود در وردپرس

به عنوان مثال می‌توانید تعیین کنید کاربرانی با نقش کاربری نویسنده پس از ورود به صفحه نوشته‌ها در پیشخوان هدایت شوند و پس از خروج نیز به آدرس اصلی سایت هدایت شوند.

فعال سازی Custom User Links

 این گزینه برای ساخت لینک سفارشی می‌باشد که با استفاده از آن قادر خواهید بود برای هر نقش کاربری یک آدرس دلخواه برای داشبورد و پروفایل کاربر در آن در نظر بگیرید.

ساخت لینک پروفایل اختصاصی در وردپرس
ساخت لینک پروفایل اختصاصی در وردپرس

همانطور که در تصویر نیز می‌بینید قادر خواهید بود تا هر لینک دیگری را تعریف کنید تا در داشبورد کاربران بر اساس نقش کاربری نمایش داده شود.

فعال سازی reCAPTCHA

 برای افزایش امنیت و جلوگیری از اینکه هر رباتی بتواند سایت را مورد حمله قرار داده و با ثبت نام پی در پی باعث اختلال در سایت شود، با فعال کردن این گزینه قادر خواهید بود تا از کپچای گوگل استفاده کرده و جلوی آن را بگیرید.

افزونه کپچا فرم ورود و عضویت وردپرس
افزونه کپچا فرم ورود و عضویت وردپرس

پس از فعال کردن این گزینه مشابه تصویر فوق منویی با عنوان reCAPTCHA در آن افزوده خواهد شد که باید در آن کلیدهای دریافتی از کپچای گوگل را دریافت کرده و وارد کنید تا کپچای گوگل نیز به درستی در فرم ورود و عضویت نمایش داده شود.

افزونه کپچا فرم ورود و عضویت وردپرس
افزونه کپچا فرم ورود و عضویت وردپرس

برای دریافت کلید سایت و کلید مخفی اختصاصی سایت خود از گوگل به Google reCAPTCHA مراجعه کنید.

فعال سازی Security

با فعال کردن این گزینه منویی با عنوان امنیت در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا از امکاناتی همچون خصوصی کردن سایت، حذف دسترسی به صفحه ورود پیش‌فرض وردپرس و تعیین تعداد دفعات ناموفق در ورود را سفارشی سازی کنید.

محدود کردن کاربر در صورت ورود ناموفق در وردپرس
محدود کردن کاربر در صورت ورود ناموفق در وردپرس

فعال سازی Themed Profiles

با فعال کردن این گزینه منویی با عنوان محتوای پروفایل‌ها در پیشخوان افزوده خواهد شد که با استفاده از آن قاد خواهید بود تعیین کنید که چه نقش‌های کاربری پس از ورود به سایت قادر خواهند بود تا به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشند.

حذف دسترسی به پیشخوان برای کاربران وردپرس
حذف دسترسی به پیشخوان برای کاربران وردپرس

با استفاده از این گزینه قادر خواهید بود تا دسترسی به پیشخوان را به طور کلی غیرفعال کرده و یک پروفایل کاربری با طراحی دلخواه در سایت خود ایجاد نمایید.

فعال سازی User Moderation

با استفاده از این گزینه نیز می‌توانید انتخاب کنید وقتی کاربری در سایت ثبت نام می‌کند از طریق ایمیل و یا تایید کاربر در وردپرس به صورت دستی فعالیت آنها را کنترل و مدیریت نمایید.

تایید کاربران از طریق ایمیل در وردپرس
تایید کاربران از طریق ایمیل در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید قادر خواهید بود تا امکان تایید کاربر توسط ایمیل و یا تایید به صورت دستی را انتخاب کنید. در صورت تایید از طریق ایمیل لینک فعال سازی به ایمیل کاربر ارسال خواهد شد.

ابزارک فرم ورود و عضویت وردپرس

با استفاده از این افزونه نیز قادر خواهید بود تا ابزارک فرم عضویت و ورود را در هر مکان از قالب که مد نظر شما می‌باشد نمایش داده و کاربر از طریق آن به بخش‌های ورود مدیریت داشبورد خود دسترسی داشته باشد.

ابزارک فرم عضویت و ورود در وردپرس
ابزارک فرم عضویت و ورود در وردپرس

با فعال و غیرفعال کردن هریک از گزینه‌های موجود امکان نمایش منو در حالت ورود و در زمانی که کاربر وارد سایت نشده است را می‌توانید مدیریت کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
5 نظرات
 1. علی می گوید

  ببخشید یه سوال داشتم
  در زیر فرم ورود، دو گزینه فراموشی رمز و ثبت نام وجود داره. چطور میتونم اون دو گزینه رو حذف کنم؟

 2. vincebarragan می گوید

  Nice post. I used to be checking continuously this weblog and I am impressed! Extremely useful information particularly the final section :) I maintain such info a lot. I was looking for this particular information for a long time. Thanks and best of luck.

  1. عباس صادقی می گوید

   hello my friend
   I am happy that I have for you attractive and useful content :)
   thanks a lot

 3. tttmby می گوید

  سلام.حال احوال خوبه
  ببخشید مزاحم شدم
  میخواستم بدونم چطوری میتونم فونت سایت رو تغییر بدم؟فونت سایت شما چیه؟
  راستی اگه فونت سایت تغییر کنه کل نوشته ها اتوماتیک به اون فونت تغییر میکنه یا باید یکی یکی دستی فونت نوشته های قبل رو تغییر بدیم؟

  ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. عباس صادقی می گوید

   درود!
   برای تغییر فونت سایت از طریق فایل style.css اقدام کنید.
   فونت سایت ایران‌سنس هستش که میتونید از وبسایت fontiran.com خریداری کنید.
   خیر با تغییر فونت کل متن‌ها تغییر میکنن نیازی به ویرایش نوشته و.. نیست.
   موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.