ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس با Subscribe To Comments Reloaded

ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس امکانی است که می‌تواند برای وبسایت‌ها آموزشی که در ان کاربران و بازدیدکنندگان اقدام به ارسال نظر و راهنمایی یکدیگر می‌کنند بسیار کاربردی باشد.

به عنوان مثال فرض کنید شخصی برای نوشته شما که در زمینه آموزشی می‌باشد یک نظر ارسال کرده، مسلما تا زمانی که نظر وی تایید شود مدتی طول می‌کشد، اما آیا تمامی کسانی که اقدام به ارسال نظر می‌کنند مجددا برای اینکه پاسخ خود را مشاهده کنند به نوشته مورد نظر مراجعه خواهند کرد؟! قطعا اینگونه نیست، بنابراین لازم است تا خود شما کاربران را از این موضوع مطلع کنید.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای کاربردی را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا پس از اینکه نظرات کاربران تایید می‌شود و پاسخی به آن داده می‌شود یک ایمیل برای انها ارسال کرده و آنها را مطلع کنید.

ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس

ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس
ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Subscribe To Comments Reloaded در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۶ را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادرید هنگام پاسخ دهی به نظرات کاربران یک ایمیل به آنها جهت اطلاع‌رسانی ارسال کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Stcr در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات و سفارشی سازی افزونه هدایت شوید. برای شروع کار ابتدا به تب و یا منوی تنظیمات مراجعه کنید.

ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس
ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس

Show StCR checkbox / dropdown: این گزینه برای فعال کردن نمایش باکس ارسال هشدار هنگام پاسخ به نظرات می‌باشد که برای فعال بودن افزونه حتما می‌بایست فعال باشد.

Safely Uninstall: در صورت حذف کردن افزونه با استفاده از این قابلیت اطلاعات مخاطبینی که در لیست دریافت ایمیل پاسخ به نظراتشان ثبت نام کرده‌اند را از دست نخواهید داد.

زوال خودکار درخواست های اشتراک که طی مدت معین مورد تایید کاربر قرار نگرفته: این گزینه نیز برای تعیین حداکثر تعداد روز برای ارسال ایمیل به کاربران می‌باشد که در صورت عدم پاسخ به نظر آنها از لیست هشدار حذف خواهند شد.

StCR Position: تعیین موقعیت باکس نمایش عضویت در هشدار ایمیل برای پاسخ به نظرات وردپرس

حالت بررسی مضاعف را فعال کن: این گزینه نیز این امکان را خواهد داد تا ایمیل‌هایی که به صورت واقعی ثبت شده‌اند برای دریافت هشدار یک لینک تاییدیه دریافت کنند تا در صورتی که ایمیل شخص دیگری وارد شده بود برای وی اسپم ارسال نگردد.

اشتراک مؤلفان: در صورت فعال کردن این گزینه نویسندگان نوشته‌ها نیز در این اشتراک عضو شده و هرگاه پاسخی برای آنها ارسال شود ایمیل دریافت خواهند نمود.

فعال کردن ایمیل های HTML: این گزینه نیز برای طراحی متن ایمیل می‌باشد که با استفاده از آن امکان پشتیبانی از HTML را می‌توانید تعیین کنید.

بازآگاهی فرآیند: در صورت ارسال پاسخ‌های متعدد برای کاربران در هربار ایمیل برای آنها ارسال خواهد شد.

تمام اشتراک ها را رهگیری کن: این گزینه نیز برای اطلاع مدیر سایت از کاربرانی است که در لیست دریافت ایمیل بدون ارسال نظر عضو می‌شوند.

به سرپرست اجازه ی مشترک شدن بده: این گزینه نیز برای مشترک شدن مدیر سایت برای نظرات می‌باشد که پیشنهاد می‌کنم این گزینه را برای عدم دریافت ایمیل‌های متعدد غیرفعال کنید.

مدیر را در BCC یادآوری ها قرار بده: با فعال کردن این گزینه، هنگام پاسخ دادن به نظرات که برای کاربران ایمیل ارسال می‌شود،‌ یک ایمیل دیگر نیز برای مدیر سایت ارسال خواهد شد.

تنظیمات آگاه سازی‌ها

در این بخش قادر خواهید بود تا متن مورد نظر برای ایمیل‌های ارسالی را سفارشی سازی کنید. برای این منظور به قسمت آگاه سازی‌ها مراجعه کرده و سپس مشابه تصویر با استفاده از شورت‌کدهای قابل استفاده در هر بخش متن خود را برای وضعیت‌هایی همچون دریافت پاسخ جدید، لغو دریافت ایمیل و… شخصی سازی کنید.

ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس
ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس

تنظیمات صفحه مدیریت

با مراجعه به این بخش قادر خواهید بود تا به کاربران و نویسندگان امکان مدیریت اشتراک دریافت ایمیل برای نظرات را بدهید تا از طریق آن بتوانند تنظیمات خود را مدیریت کنند. به عنوان نمونه نویسندگان قادر خواهند بود تا کاربران عضو شده در لیست هشدار را برای نوشته‌های خود مدیریت کنند.

تنظیمات فرم دیدگاه

با مراجعه به این بخش قادر خواهید بود تا تنظیمات مربوط به فرم برای دریافت ایمیل را مدیریت کرده و به دلخواه خود تغییر دهید.

ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس
ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در این بخش قادر خواهید بود تا تعیین کنید کاربران برای دریافت ایمیل هنگام پاسخ دادن به نظرات به دلخواه خود در هشدار عضو شوند و یا اینکه به صورت ثابت برای آنها ارسال گردد. همچنین این امکان وجود دارد تا کاربران تعیین کنند برای کلیه نظرات این نوشته ایمیل دریافت کنند و یا صرفا نظراتی که در انها به کاربر پاسخ داده شده است.

در نهایت با مراجعه به بخش مدیریت اشتراک‌ها نیز قادر خواهید بود تا کلیه کاربران مشترک شده را مشاهده کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
5 نظرات
 1. سجاد می گوید

  سلام.
  این افزونه وقتی تعداد افرادی که مشترک شده اند از تعدا مجاز ایمیل های ارسالی سرور بیشتر باشد ایمیل ها را همچنان همزمان می فرستد که باعث fail دشن اسال ایمیل می شود. برای این کار چه راه حلی وجود دارد؟
  الان که شما دارید از چنین سیستمی استفاده می کنید مشکلی ندارید؟
  با تشکر.

 2. rsn می گوید

  این پلاگین برای من کار نمیکنه. علتش چیه؟

  1. عباس صادقی می گوید

   ایمیل هاست را بررسی کنید.

 3. rsn می گوید

  این پلاگین رو نصب کردم ولی هیچ تغییری توی پیجم ایجاد نشد و اصلا عمل نمیکنه. راه حلی هست؟ یا باید از یه پلاگین دیگه استفاده کنم؟

  1. عباس صادقی می گوید

   افزونه کاملا تست شده و کار میکنه، ایمیل هاست و تابع ایمیل را بررسی کنید ببینید ایمیل ارسال میشه یا نه. در صورتی که ارسال نمیشه با پشتیبانی هاست مطرح کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.