پایان دادن به بازتاب‌های اسپم در وردپرس

اگر دارای سایت پرترافیک و شلوغی باشید، همانطور که می‌دانید به صورت روزانه بازتاب های بسیار زیادی ممکن است در سایت شما ارسال شود که کلافه‌تان کرده باشند. شاید اصلا بگویید بازتاب چیست؟!

بازتاب ها در وردپرس زمانی ارسال می‌شوند که اگر شخصی مطلب منتشر شده شما را عینا کپی کرده و لینک شما در وبسایت وی قرار گیرد یک بازتاب برای شما ارسال خواهد شد که از طریق آن خواهید دانست در وبلاگ مذکور مطلب شما کپی شده است، شاید از این نظر که با سایت های کپی کننده آشنا شوید ارسال بازتاب برای شما مناسب به نظر برسد، اما از آنجایی که این بازتاب ها در قالب یک نظر ارسال می‌شوند با افزایش تعداد آنها به مرور زمان باعث افت سرعت سایت شما خواهند شد.

trackbackspam
پایان دادن به بازتاب‌های اسپم در وردپرس

غیرفعال کردن بازتاب در وردپرس

برای غیرفعال کردن بازتاب ها در وردپرس مشابه تصویر زیر به مسیر تنظیمات> گفتگوها در پیشخوان سایت وردپرسی خود مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر تیک گزینه Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) را بردارید.

disable-trackback
پایان دادن به بازتاب‌های اسپم در وردپرس

در این صورت وردپرس دیگر اگر در سایتی مطلب شما درج شده باشد بازتابی از آن دریافت نخواهید کرد. چرا که بیشتر این بازتاب‌ها نیز اسپم به حساب می‌آیند.

استفاده از افزونه اکیسمت

akismet
پایان دادن به بازتاب‌های اسپم در وردپرس

یکی از راه‌هایی که میتوان جلوی اسپم در سایت های وردپرسی را گرفت استفاده از افزونه پیشفرض وردپرس به نام akismet می باشد، این افزونه در حالت عادی در وردپرس وجود دارد تنها کافیست تا تنظیمات آنرا انجام داده و فعال کنید.

برای این کار کافیست تا افزونه را فعال کرده و سپس در بخش تنظیمات افزونه به لینک درج شده در آن مراجعه و کلید API اختصاصی خود را از سایت وردپرس دریافت نمایید، سپس کد دریافتی را در فیلد مورد نظر کپی کرده و آن را ذخیره کنید تا از ارسال هر گونه بازتاب و نظرات اسپم تا حد بسیار مطلوبی در امان باشید.

شاد باشید :)

1/5 - (1 امتیاز)
1 نظر
  1. farhad می گوید

    این بازتاب ها برای سایت ضرر نداره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.