تغییر زمان حذف خودکار دیدگاه های اسپم در وردپرس

حتما شما هم تا به امروز با دیدگاه های اسپم در وردپرس مواجه شده اید، معمولا افراد سودجو با ساخت و راه اندازی رباتهای تحت وب سعی میکنند در بخش دیدگاه یا نظرات سایتهایی که دارای رتبه خوبی هستند تبلیغات کنند و به هر طریقی که شده لینک محصول یا سایتشان را در متن نظر بگنجانند.

برای مبارزه با دیدگاه های اسپم کارکنان وردپرس افزونه ای به نام اکیسمت Akismet را بوجود آورده اند این افزونه یکی از افزونه های پیش فرض موجود در بسته نصبی wordpress است که با فعال کردن آن میتوان تا حد بسیار زیادی مانع ارسال و ثبت دیدگاه های هرز و تبلیغاتی شد.

اکسیمت به طور خودکار هر ۱۵ روز یکبار به طور کلی نظرات spam را پاکسازی میکند در این اما شاید دوست داشته باشید تا این مدت زمان ۱۵ روزه را بیشتر یا کمتر کنید، در این مقاله قصد داریم تا به نحوه تغییر زمان حذف خودکار نظرات اسپم در وردپرس بپردازیم.

حذف خودکار دیدگاه های اسپم در وردپرس

برای تغییر زمان حذف خودکار نظرات اسپم در وردپرس کافی است تا قطعه کد زیر را در فایل فانکشن (functions.php) خود اضافه نمایید. همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید زمان فعلی بر روی ۱۵ روز می باشد که با کادر قرمز آن را مشخص کرده ایم.

wordpress-akismet-spam-delete
تغییر زمان حذف خودکار دیدگاه های اسپم در وردپرس
add_filter('akismet_delete_comment_interval','custom_spam_delete_interval');
function custom_spam_delete_interval(){return 7;}

همانطور که در قطعه کد بالا می بینید ما عدد ۷ را در آن قرار داده ایم که در هر ۷ روز این کار صورت خواهد گرفت، اگر می خواهید که زمان مورد نظر خود را بیشتر یا کمتر کنید کافی است تا به جای آن عدد دلخواه خود را که بر اساس روز می باشد وارد کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.