لود تنبل نظرات در وردپرس

آیا می دانستید که لود تنبل باعث بهبود سرعت سایت شما می شود؟ خیلی از سایت ها امروزه از این کار برای افزایش سرعت سایت و در نتیجه بهبود سئو استفاده می کنند.

با این کار وقتی کاربری وارد سایت شما می شود نیازی نیست همه ی نظرات با بخش های دگیر سایت همان اول برایش لود شود بلکه با اسکرول به پایین نظرات با یک افکت جالب برایش لود می شود و یا ممکن است در آخر نوشته یک دکمه قرار دهند که با کلیک بر آن نظرات از دیتابیس خوانده و لود شوند.

در این نوشته از دکتر وردپرس قصد معرفی افزونه ای را داریم که به شما این امکان را می دهد و می تواند سرعت لود سایت شما را بهبود ببخشد.

با یک مثال اهمیت این افزونه را برای سایتتان بازگو میکنم.

در نظر بگیرید پست های داغ وبسایت شما دارای نظرات بسیاری است و هر کاربری که وارد سایت شما می شود باید برای لود شدن محتوا تمام نظرات را هم به همراه آن لود کند اما این کار صحیح است؟؟؟

خیر، شما با استفاده از این افزونه به کاربرانی که بعدها وارد سایت شما می شوند این امکان را می دهید که یک نوشته از سایت شما را بدون نظرات لود کنند در صورتی که این کار را نکنید بعد از مدتی به دلیل افزایش نظرات و درنتیجه افزایش حجم صفحات شما سرعت لود سایتتا کمتر میشود.

افزونه لود تنبل نظرات در وردپرس:

لود تنبل نظرات در وردپرس

ابتدا افزونه ای که در آخر همین مطلب برایتان قرار دادیم را دانلود کرده و پس از نصب و فعال سازی آن به تنظیمات سایت خود رفته و روی گزینه ی Discussion کلیک کنید تا به بخش مربوط به تنظیمات افزونه بروید.

lazyloadcomment

از بخش ‘Lazy load comments’ می توانید دو گزینه را انتخاب کنید که مربوط به چگونگی لود کامنت ها می شود:

  • می توانید گزینه scroll را انتخاب کنید که در این صورت وقتی کاربر با اسکرول به بخش نظرات رسید نظرات پست سر هم همزمان با اسکرول کاربر شروع به لود شدن کنند.

onscrollpreview

حال اگر به سایت خودتان مراجعه کنید به صورت عکس بالا با اسکرول نظرات برایتان لود خواهد شد.

  • گزینه ی دیگر ‘Load Comments’ button است که با فعال کردن این گزینه ی دکمه ی نظرات بیشتر و یا لود کردن نظرات بیشتر در انتهای هر پست در بخش نظرات ظاهر خواهد شد که با کلیک بر روی آن نظرات آن پست لود خواهند شد. به تصویر زیر توجه کنید:

onclickpreview

3.5/5 - (2 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود فایل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.