افزایش سرعت پیشخوان وردپرس

بسیاری از کاربران وردپرسی به دلیل عدم استفاده از افزونه‌های مناسب و حذف و نصب کردن افزونه‌های متعدد باعث می‌شوند تا سرعت سایت وردپرسی انها به حدی افت کند که حتی بر روی پیشخوان وردپرس نیز تاثیر گذاشته و در مدیریت سایت دچار اختلال شوند.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی راهکارهایی برای حل مشکل کند شدن پیشخوان وردپرس بپردازم که با استفاده از ان می‌توانید مشکلات خود را تا حد مطلوبی رفع کنید.

افزایش سرعت پیشخوان وردپرس

speedup wordpress admin
افزایش سرعت پیشخوان وردپرس

در این آموزش به معرفی 4 راهکار برای رفع مشکلات مربوط به کندی سرعت در وردپرس خواهم پرداخت پس تا انتها همراه باشید.

بررسی به‌روزرسانی وردپرس

همواره وردپرس، قالب‌های وردپرسی و افزونه‌های وردپرس در حال به‌روزرسانی و آپدیت می‌باشند که مشکلات امنیتی و کوچکترین مشکلات را در هر بروزرسانی رفع می‌کنند و قاابلیت‌های متنوعی به آنها اضافه می‌شود. اما با به‌روزرسانی نکردن وردپرس کم کم این مشکلات تلنبار شده و در آخر منجر به کند بودن سرعت سایت خواهد شد.

پس سعی کنید تا به محض انتشار نسخه به روز قبل از هرکاری ان را بررسی کرده و سپس اگر مشکل خاصی متوجه شما نبود اقدام به به‌روزرسانی آن کنید.

غیرفعال کردن قالب وردپرس

در برخی از این موارد علت کند شدن پیشخوان وردپرس می‌تواند از قالب سایت باشد. برای اینکه مطمئن شوید مشکل از قالب شما است یا از جای دیگری، برای مدت کوتاهی قالب پیشفرض وردپرس را فعال کرده و بررسی کنید که آیا کندی سرعت شما حل خواهد شد یا خیر، که در صورت حل شدن مشکل می‌بایست یک بازنگری کلی در کدهای قالب خود داشته باشید تا آن را رفع کنید.

غیرفعال کردن افزونه‌ها

گاهی موارد مشکل کند شدن پیشخوان وردپرس به دلیل افزونه‌های متعددی است که در آن نصب کرده‌اید، بنابراین می‌توانید کلیه افزونه‌ها را غیرفعال کرده و با فعال سازی یک به یک آنها مشکل را پیدا کنید. البته قبل از اینکه کلیه افزونه‌ها را غیرفعال کنید، آخرین افزونه‌ای را که در سایت خود نصب کرده‌اید را چک کرده و غیرفعال کنید چرا که ممکن است مشکل بعد از نصب آن ایجاد شده باشد.

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس

همانطور که در بالا نیز اشاره‌ای داشتم با نصب افزونه‌های متعدد پایگاه داده سایت وردپرسی شما نیز حجیم و حجیم‌تر می‌شود که در صورت استفاده زیاد از افزونه‌های مختلف باعث شلوغ شدن دیتابیس خواهد شد، بنابراین برای رفع ان می‌توانید دیتابیس خود را بهینه سازی کنید.

البته بهینه سازی دیتابیس وردپرس به هر کسی پیشنهاد می‌شود.

5/5 - (2 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.