حل مشکل ورود در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

در این آموزش از دکتر وردپرس پیرو مقاله آموزش تصویری تغییر آدرس سایت در گوگل وبمستر قصد دارم تا به حل مشکل ورود در وردپرس که پس از تغییر دامنه برای برخی کاربران ایجاد شده است بپردازم.

در برخی نظرات وردپرس پیرو همین مقاله برخی کاربران تنظیمات تغییر ادرس سایت را به درستی پیش نرفته بودند که منجر به این شده بود که نمی‌توانستند وارد پیشخوان سایت وردپرسی خود شوند.

حل مشکل ورود در وردپرس

solve-wordpress-login-page
حل مشکل ورود در وردپرس

منشا این مشکل به بخش تنظیمات وردپرس برمی‌گردد که در آن لازم است تا پس از تغییر دامنه اطلاعات مربوط به دیتابیس که شامل آدرس سایت و آدرس پیشخوان وردپرس می‌باشد نیز به دامنه جدید تغییر کنند.

اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید می‌توانید از سه روش که در ادامه به توضیح هریک از آنها خواهم پرداخت مشکل ورود در وردپرس را حل کنید.

حل مشکل ورود در وردپرس از فانکشن

اولین راهکاری که می‌توانید از طریق آن مشکل خود را برطرف کنید این است که از طریق اف‌تی‌پی وارد ویرایشگر فایل قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار دهید.

update_option( 'siteurl', 'http://yourwebsite.com/' );
update_option( 'home', 'http://yourwebsite.com/' );

همانطور که در کدهای فوق مشاهده می‌کنید کافی است تا به جای آدرس‌های وارد شده آدرس سایت خود را وارد نمایید. دقت کنید که آدرس شما باید با http:// شروع شده و در نهایت با / پایان یابند.

حل مشکل ورود در وردپرس از فایل کانفیگ

دومین راهکاری که توسط ان می‌توانید مشکل ورود در وردپرس را حل کنید این است که از طریق فایل کانفیگ وردپرس ادرس‌های جدید را تغییر دهید. برای این منظور وارد هاست خود شده و در دایرکتوری که وردپرس را نصب کرده‌اید کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل wp-config.php قرار داده و آن را ذخیره کنید.

define( 'WP_HOME', 'http://yourwebsite.com/' );
define( 'WP_SITEURL', 'http://yourwebsite.com/' );

در این کد نیز مشابه روش قبل کافی است تا آدرس‌های خود را جایگزین کرده و فایل را ذخیره کنید.

حل مشکل ورود در وردپرس با به‌روزرسانی

روش آخر برای این کار این است که وردپرس خود را به‌روزرسانی کنید. البته این به‌روز رسانی صرفا به معنی این نیست که حتما باید ورژن جدیدی از وردپرس منتشر شود.

برای این کار آخرین نسخه وردپرس را دانلود کرده و سپس فایل wp-config.php و پوشه wp-content را از داخل فایل زیپ دانلود شده حذف کرده و سایر فایل‌ها و پوشه‌ها را با موارد موجود در هاست خود جایگزین کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.