12مورد از نشانه های هک سایت وردپرس-بخش دوم

با بخش دوم نشانه های هک وب سایت وردپرس همراه شما هستیم. دانستن این نشانه ها برای وبمستران وردپرس الزامی می باشد. حال درباره نشانه های هک سایت بیشتیر بدانید.

12مورد از نشانه های هک سایت وردپرس-بخش دوم

12مورد از نشانه های هک سایت وردپرس-بخش دوم

برای اینکه وب سایت های وردپرس همواره مورد حمله هکرها قرار میگیرد، در این صورت دانستن نشانه های هک سایت بسیار برای وب مستران مهم می باشد. ادامه این نشانه ها به صورت زیر می باشد:

سرعت آهسته و یا عدم پاسخگویی درست سایت

بیشتر وب سایت های اینترنتی مورد حمله تصادفی سرویس های اینترنتی قرار می گیرند. این حملات از چندین کامیپوتر و سرور هک شده از سراسر جهان با آی پی جعلی استفاده می کنند. گاهی اوقات در این حملات درخواست های بسیاری برای سرور شما فرستاده می شود. در ادامه آنها به شدت تلاش می کنند تا وب سایت شما در هم شکنند.

این چنین فعالیت هایی باعث می شود که سرعت وب سایت شما کم، غیرقابل پاسخ و در دسترس نباشد. شما باید سرور خود را بررسی کنید و ببینید که کدام آی پی ها درخواست های بسیاری را برای شما ارسال کرده اند. در این صورت این آی پی ها را بلاک کنید.

توجه: کاهش سرعت سایت حتما دلیلی بر هک شدن وب سایت شما نمی باشد!! ممکن است فقط سرعت سایت بارگذاری سایت به دلایل دیگر کم شده باشد.

فعالیت غیرعادی در Server Logs

Server Logs فایل های متنی ساده ای می باشند که در وب سرورها ذخیره می شوند. این فایل ها اطلاعاتی را از تمامی خطاهای پیش آمده و همچنین تمام ترافیک اینترنت شما ثبت و نگه داری می کنند.

شما می توانید از طریق پنل کاربری هاست تان در بخش statistics (آمارها) به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. server logs به وب مستران کمک می کنند تا دریابند که وب سایت شان در چه زمانی مورد حمله قرار گرفته است. همچنین شامل تمامی آی پی هایی هستند که برای وب سایت درخواست فرستاده اند. در این صورت این امکان برای شما فراهم می شودی که آی پی های مشکوک را بلاک کنید.

عدم ارسال یا دریافت ایمیل های وردپرس

سرورهای هک شده عموما برای ارسال اسپم استفاده می شوند. بیشتر شرکت های هاست وردپرس، یک اکانت ایمیل رایگان به همراه هاست به شما ارائه می دهند. اکثر صاحبان وب سایت های شخصی از میل سرور هاست برای ارسال ایمیل های وردپرسی استفاده می کنند.

حال اگر شما قادر به ارسال و یا دریافت ایمیل های وردپرس نمی باشید، احتمال اینکه میل سرور شما برای ارسال ایمیل های اسپم هک شده باشد، وجود دارد! که این یکی از نشانه های هک سایت می باشد.

وظایف زمان بندی شده ( Scheduled Tasks) مشکوک

وب سرورها به کاربران امکان ایجاد cron jobs را می دهند. اینها وظایف زمان بندی شده (scheduled tasks) می باشند که شما می توانید به سرورتان اضافه کنید. همچنین خود رودپرس از cron برای وظایف زمان بندی شده استفاده می کند. مثل: انتشار پست های زمان بندی شده،حذف نظرات قدیمی از سطل زباله و کارهایی همانند آن.
یک هکر می تواند با کمک cron، وظایف زمان بندی شده ای را اجرا کند، بدون اینکه مدیر سایت مطلع گردد!!

نمایش نتایج جستجوی نادرست

اگر در نتایج جستجو، وب سایت شما با عنوان و یا توضیحات نادرست نمایش داده می شود، بدین منظور است که سایت شما هک شده است. اگر نگاهی به وب سایت خود بیاندازید، مشاهده می کنید که عنوان و توضیحات درست می باشند و مشکلی ندارد. که در اینجا هکرها با کمک درب های پشتی کدهای مخربی را به فایل های وردپرس اضافه کرده اندو این تغییرات فقط برای موتورهای جستجو قابل مشاهده می باشد.

تبلیغات پاپ آپ و پاپ آندر در وردپرس

این نوع هک ها با دریافت ترافیک وب سایت شما و نمایش تبلیغات اسپم برای وب سایت های غیرقانونی در حال تلاش برای کسب درآمد هستند. این پنجره های پاپ آپ برای کاربرانی که وارد پنل خود شده اند و یا به صورت مستقیم به سایت دسترسی دارند، نمایش داده نمی شود. این پاپ آپ فقط به بازدیدکنندگان وبسایت از موتورهای جستجو نمایش داده می شود. تبلیغات پاپ آندر در یک پنجره جدید نمایش داده می شوند که معمولا توسط کاربران نادیده گرفته می شود.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.