ترفند نمایش تمامی تنظیمات وردپرس در یک صفحه

آیا تا به حال به این فکر افتاده اید تا کلیه تنظیمات موجود در سایت وردپرسی خود را در یک منو از پیشخوان نمایش داده و به کل آنها در یک صفحه دسترسی داشته باشید به جای اینکه تنظیمات هر بخش را به صورت جداگانه مشاهده کنید؟!

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از آن می توانید به راحتی تمامی تنظیمات مربوط به سایت وردپرسی را در یک منو مجزا نمایش داده و به آنها دسترسی داشته باشید.

ترفند نمایش تمامی تنظیمات وردپرس در یک صفحه

ترفند نمایش تمامی تنظیمات وردپرس در یک صفحه

برای شروع کار وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (finctions.php) قالب خود قرار داده و سپس آن را ذخیره کنید.

function all_settings_link() {
add_options_page(__('All Settings'), __('All Settings'), 'administrator', 'options.php');
}
add_action('admin_menu', 'all_settings_link');

همانطور که در این کد مشاهده می کنید با افزودن و ذخیره این کد منویی در پیشخوان وردپرس با نام All Settings افزوده خواهد شد که شامل تمامی تنظیمات هر بخش در وردپرس می باشد.

در صورتی که هاستینگ شما به گونه ای باشد که نیازهای مربوطه به این امکان را فعال کرده باشد نیز می توانید پس از آدرس پیشخوان وردپرس خود عبارت options.php را تایپ کرده و وارد آن شوید تا تنظیمات را مشاهده کنید.

نکته ای که در این صفحه وجود دارد این است که کلیه تنظیمات در این صفحه در دسترس و قابل تغییر هستند و از آنجایی که حجم صفحه به دلیل تعداد زیاد تنظیمات سنگین خواهد بود ممکن است تا به دلیل اختلال در سرعت اینترنت و یا تایم اوت شدن تنظیمات به درستی ذخیره نشده و سایت شما با مشکل مواجه شود. بنابراین پیشنهاد می کنم از این بخش با اطمینان کامل برای تغییر تنظیمات خود استفاده کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.