نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس بدون افزونه

نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس خود یک دلیلی خواهد بود تا مطالبی که دارای بیشترین بازدید می‌باشند را کاربران مشاهده کنند و با دیدن آمار مشاهدات هر نوشته آنها نیز به این علاقه‌مند شوند تا نوشته مورد نظر را مشاهده کنند تا به دلیل بازدید بالای این نوشته نیز برسند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا با استفاده از کدنویسی امکان نمایش تعداد بازدید هر نوشته وردپرس را به شما آموزش دهم تا با استفاده از آن تعداد بازدید هر مطلب در وردپرس را به کاربران نمایش دهید و در صفحاتی همچون آرشیو، دسته‌بندی و.. که آمار بازدید نمایش داده می‌شود کاربران را به مشاهده آن نوشته علاقه‌مندتر کند.

نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس

نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس بدون افزونه

برای نمایش تعداد بازدید مطالب در وردپرس ابتدا لازم است تا با استفاده از توابع وردپرس و دستورات PHP امکان ثبت تعداد مشاهده مطالب در پایگاه داده وردپرس را فراهم کرده و سپس با استفاده از یک تابع که برای آن تعریف می‌کنید تعداد بازدید را چاپ کرده و نمایش دهید.

برای شروع کار مثل همیشه ابتدا به ویرایشگر قالب وردپرس خود مراجعه کرده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن(functions.php) قالب خود قرار داده و آن را ذخیره کنید.

<?php // function to display number of posts. function getPostViews($postID){ $count_key = 'views'; $count = get_post_meta($postID, $count_key, true); if($count==''){ delete_post_meta($postID, $count_key); add_post_meta($postID, $count_key, '0'); return "0 نمایش"; } return $count.'نمایش'; } // function to count views. function setPostViews($postID) { $count_key = 'views'; $count = get_post_meta($postID, $count_key, true); if($count==''){ $count = 0; delete_post_meta($postID, $count_key); add_post_meta($postID, $count_key, '0'); }else{ $count++; update_post_meta($postID, $count_key, $count); } } // Add it to a column in WP-Admin add_filter('manage_posts_columns', 'posts_column_views'); add_action('manage_posts_custom_column', 'posts_custom_column_views',5,2); function posts_column_views($defaults){ $defaults['post_views'] = __('Views'); return $defaults; } function posts_custom_column_views($column_name, $id){ if($column_name === 'post_views'){ echo getPostViews(get_the_ID()); } } ?>

حال همانطور که در قطعه کد فوق مشاهده می‌کنید دستوراتی را تعیین کرده‌ایم تا در صورتی که نوشته‌ای بازدید نداشت مقدار صفر را برگرداند و در صورتی که نوشته یک بازدید دریافت کرد به ازای هر بازدید که بر اساس آی‌دی نوشته تعیین می‌شود یک شماره به آن اضافه شود.

نکته: قبل از هرگونه تغییر در فایل فانکشن قالب خود یک نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید تا در صورت وجود خطا سریعا مشکل را برطرف کنید.

بیشتر بخوانید : ورود از طریق شبکه های اجتماعی در وردپرس با WordPress Social Login

حال به فایل تک‌نوشته وردپرس که با عنوان single.php در پوسته قالب موجود می‌باشد مراجعه کرده و کد زیر را در مکان مناسبی از حلقه مطالب وردپرس قرار دهید تا تعداد بازدید نوشته‌های وردپرس را چاپ کرده و نمایش دهید.

<?php setPostViews(get_the_ID()); ?>

حال از این پس در مکانی که کد فوق را قرار داده‌اید تعداد بازدید هر نوشته در آن نمایش داده خواهد شد. برای نمایش بازدید مطالب در صفحه دسته‌بندی، برچسب، نتایج جستجو و… نیز می‌توانید به همین ترتیب عمل کرده و کد زیر را در مکان مناسبی از فایل‌های مربوط به هر یک از صفحات قرار دهید تا تعداد بازدید نوشته‌های وردپرس در آنها نیز نمایش داده شود.

<?php echo getPostViews(get_the_ID()); ?>

حال از این پس در صفحه نوشته، سایدبار، نتایج جستجو، دسته‌بندی، برچسب و هر بخشی که یکی از دو کد فوق را قرار داده باشید تعداد بازدید مطالب در آن نمایش داده شده و کاربران و بازدیدکنندگان سایت با مشاهده تعداد بازدید هر نوشته برای مشاهده نوشته‌هایی با بازدید بالاتر ترغیب خواهند شد.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.