ارسال ایمیل به تمامی کاربران عضو در وردپرس با افزونه Email Users

ارسال ایمیل در سایت ها به کاربران یکی از مهم ترین مواردی است که مدیران سایت ها آن را تحت عنوان های مختلفی نظیر خبرنامه اجرا می کنند؛ جالب است بدانید درصد بسیار بالایی از کاربرانی که روزانه از سایت شما بازدید می کنند، کاربران جدید می باشد که از طریق موتور های جستجو و یا تبلیغات وارد سایت شما می شوند. یکی از مواردی که اهمیت بسیار بالایی دارید، جذب بازدید کنندگان قبلی سایت می باشد و انتخاب روش های مناسب برای ترغیب آنها به بازدید مجدد از سایت می باشد. استفاده از خبرنامه در سایت ها نیز به همین منظور استفاده می شود و مدیران سایت های وردپرسی با دریافت ایمیل های کاربران و یا شماره تلفن همراه آنها می توانند اخبار یا محصولات جدید سایت را به آنها پیشنهاد کنند و بسیاری از کاربران قدیمی سایت را ترغیب به بازدید از محصولات یا مطالب سایت می باشد. یکی از مشکلاتی که وبمستران و مدیران سایت ها با آن روبرو هستند، مشکل ارسال ایمیل به کاربران می باشد که این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از بارز ترین آنها عدم وجود لیست ایمیل کاربران، استفاده زیاد منابع در هنگام ارسال ایمیل انبوه و … می باشد که برای هر یک باید به دنبال راه کاری بود که البته وجود سرویس دهنده های ایمیل انبوه این مشکلات را به حداقل رسانده است. در این مطلب قصد معرفی افزونه وردپرس را داریم که توسط آن قادر به ارسال ایمیل به تمامی کاربران عضو در وردپرس خواهید بود.

ارسال ایمیل به تمامی کاربران عضو در وردپرس با افزونه Email Users

ارسال ایمیل به تمامی کاربران عضو در وردپرس با افزونه Email Users

افزونه Email Users یک افزونه حرفه ای و کاربردی برای وردپرس می باشد که به شما مدیران سایت های وردپرس قابلیت ارسال ایمیل به تمامی یا بخشی از کاربران سایت خود را می دهد و با وجود سادگی، کارایی بسیار مناسبی دارد. این افزونه قابلیت ارسال ایمیل به تمامی کاربران یا گروه خاصی از کاربران را به شما می دهد؛ به طور مثال می توانید فقط به نویسندگان یا مدیران سایت خود ایمیل ارسال نمایید. برای استفاده از این افزونه ابتدا از طریق مخزن وردپرس و یا بخش افزونه افزونه در پیشخوان وردپرس، اقدام به نصب آن نمایید. پس از نصب تنظیمات آن را مطابق تصویر زیر اعمال نمایید.

ارسال ایمیل به تمامی کاربران عضو در وردپرس با افزونه Email Users

از طریق بخش ایمیل کاربران > User setting می توانید تنظیمات مربوط به کاربران را به صورت تکی یا کلی اعمال کنید. با انتخاب کاربر و کلیک بر روی پنجره موجود می توانید تنظیمات آن را اعمال نمایید که هر یک کارایی خاصی را دارد. به طور مثال گزینه اول با ارسال مطلب جدید در سایت، به کاربران شما ایمیل ارسال می کند و با گزینه دوم می توانید آن را خاموش کنید.

در بخش های دیگر این افزونه می توانید به صورت تکی و یا گروهی ایمیل ارسال کنید که با انتخاب بخش Send to Group(s) می توانید به یک یا چند گروه کاربری ایمیل ارسال کنید و با انتخاب بخش Send to User(s) می توانید تنها به یک یا چند کاربر خاص ایمیل ارسال کنید :

ارسال ایمیل به تمامی کاربران عضو در وردپرس با افزونه Email Users

قالب ایمیل : این بخش به شما کمک می کند تا بتوانید نوع قالب ایمیل را انتخاب کنید! اگر ایمیل شما در قالب  html می باشد گزینه HTML و در غیر این صورت متن ساده را انتخاب کنید.

ارسال کننده : ایمیل مدیریت سایت می باشد تا در صورت نیاز کاربر به تماس با شما، با این ایمیل ارتباط برقرار کند.

گیرنده : اگر بخش ارسال ایمیل فردی را انتخاب کنید در این بخش لیست کاربران را می بینید و اگر ارسال ایمیل گروه را انتخاب کرده باشید، در این بخش گروه های کاربری نظیر مدیران، نویسندگان، ویرایشگر و … را مشاهده می کنید و البته می توانید چندین گروه را انتخاب کنید.

ارسال ایمیل به تمامی کاربران عضو در وردپرس با افزونه Email Users

در بخش بعدی شما باید محتوای ایمیل خود را وارد نمایید. در بخش موضوع، موضوع ایمیل ارسالی خود را انتخاب کرده و در بخش پیغامی می توانید محتوای ایمیل در قالب متن یا HTML را ارسال نمایید؛ در این مورد باید توجه کنید که در صورت ایجاد محتوای HTML باید در بخش قبلی، قالب ایمیل را حتما بر روی HTML قرار دهید.

نتیجه گیری : در سایت های مختلف، ارسال ایمیل به مناسبت های مختلف برای معرفی محصولات و اخبار سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مطلب نیز به معرفی افزونه ای حرفه ای در زمینه ارسال ایمیل به کاربران پرداختیم که می توانید از آن استفاده کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.