ارسال ایمیل توسط جیمیل در وردپرس

ارسال ایمیل توسط جیمیل در وردپرس این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که با استفاده از جیمیل اقدام به ارسال ایمیل‌های اطلاع‌رسانی در وردپرس کرده و هنگامی که هاست و یا تابع ایمیل شما با مشکل مواجه شده است به راحتی قادر به ارسال ایمیل باشید.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای در رابطه با SMTP وردپرس بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا به طور کلی ارتباط ایمیل را از طریق سرور سایت قطع کرده و کلیه‌ی ایمیل‌های ارسالی را از طریق جیمیل ارسال نمایید.

ارسال ایمیل توسط جیمیل در وردپرس

ارسال ایمیل توسط جیمیل در وردپرس
ارسال ایمیل توسط جیمیل در وردپرس

با استفاده از افزونه SMTP وردپرس قادر خواهید بود تا امکان ارسال ایمیل توسط جیمیل در وردپرس را فراهم کنید. برای این منظور افزونه مورد نظر را از باکس دانلود که در انتهای مقاله قرار دارد دانلود کرده و نصب کنید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی با عنوان Easy WP SMTP در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

ارسال ایمیل توسط جیمیل در وردپرس
ارسال ایمیل توسط جیمیل در وردپرس

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید اکانت جیمیل خود را در بخش ایمیل وارد کرده و سپس در فیلد From Name نام سایت خود را برای ارسال کننده ایمیل وارد کنید.

پس از این مرحله نوبت به تنظیمات smtp جیمیل می‌رسد که برای اینکار مشابه تصویر ابتدا در فیلد SMTP host آدرس smtp.gmail.com را که مربوط به آدرس smtp جیمیل می‌باشد وارد کنید . سپس در فیلد Type of Encription آن را بر روی گزینه SSL قرار داده و در نهایت در فیلد SMTP port نیز عدد ۴۶۵ را برای پورت ارسال ایمیل توسط جیمیل در وردپرس وارد کنید تا توسط این پورت ارسال‌ها صورت گیرد.

حال در مرحله آخر نام کاربری که همان آدرس جیمیل و رمز عبور جیمیل را وارد کرده و بر روی ذخیره تنظیمات کلیک کنید. حال از این پس کلیه ایمیل‌های ارسالی در وردپرس توسط جیمیل صورت خواهد گرفت و ایمیل‌های ارسالی بدون هیچ مشکلی برای کاربران و مدیر سایت ارسال خواهد شد.

نکته مهم: از آنجایی که امکان استفاده از تایید دو مرحله‌ای برای امنیت در اکانت جیمیل وجود دارد که در آن لازم است تا برای ورود رمز ۶ رقمی که به شماره همراه شما پیامک می‌شود را وارد کنید، در صورت فعال بودن این قابلیت به تنظیمات حساب گوگل خود مراجعه کرده و آن را غیرفعال کنید، چرا که در صورت فعال بودن آن وردپرس قادر نخواهد بود تا به ایمیل شما وارد شده و تنظیمات با خطا مواجه خواهد شد، بنابراین ایمیلی نیز برای کاربران ارسال نخواهد شد.

برای اطمینان از کارکرد صحیح افزونه پس از ذخیره تنظیمات در انتهای صفحه به قسمت Testing and Debugging settings مراجعه کرده و یک ایمیل تست ارسال کنید تا از ارسال ایمیل‌های مطمئن شوید.

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.