آموزش محدودیت دسترسی به تنظیمات قالب وردپرس

سلام دوستان بزرگوار؛
بعضی از وبمستران به ناچار مجبور هستند چندین نقش مدیر برای وبسایت خود تعیین کنند. اما در این بین هم می خواهند محدودیت هایی را برای هر یک از مدیران ایجاد کنند. در این آموزش روشی را برای محدودیت دسترسی به تنظیمات قالب وردپرس برای شما ارائه می دهیم

محدودیت دسترسی به تنظیمات قالب وردپرس

آموزش محدودیت دسترسی به تنظیمات قالب وردپرس

یکی از مشکلات سایت های با چند نویسنده، دسترسی نویسندگان سایت به پنل مدیریتی وردپرس است! حال وقتی این افراد به پنل مدیریتی شما دسترسی داشته باشند، می توانند به تمامی تنظیماتی که مربوط به سایت و قالب می باشد هم دسترسی پیدا کنند.

بله درسته!! شما می توانید برای افرادی که به پنل شما دسترسی دارند با توجه به وظایف شان نقشی را مشخص کنید. اما اگر چندین نقش مدیریت برای وبسایت خود تعیین کرده باشید و بخواهید فقط مدیر اصلی بتواند تنظیمات مربوط به تم و افزونه ها را تغییر دهد و سایر مدیران به این بخش دسترسی نداشته باشند.

برای انجام این کار شما باید سایر دسترسی ها را به تنظیمات قالب وبسایت مسدود (بلاک) کنید! شما می توانید به راحتی دسترسی سایر مدیران به جز مدیر اصلی را به تنظیمات قالب وردپرس تان محدود کنید. از این پس کسی جز مدیر اصلی نتواند تنظیمات مربوط به قالب را انجام دهد!

برای ایجاد این محدودیت می توانید از قطعه کدهای وردپرس استفاده کنید. قطعه کد زیر را در فایل functions.php قرار دهید. در قطعه کد زیر آی دی کاربر را مشخص کنید و همچنین از پنل تنظیماتی این کاربران، دسترسی به تنظیمات قالب حذف می گردد!!

/**
* Disable changing the theme for anyone a part from the admin user
*/
add_action('admin_init', 'disable_changing_theme_for_non_admin');

function disable_changing_theme_for_non_admin() {
	global $submenu, $userdata;
	get_currentuserinfo();
	if ($userdata->ID != 1) {
		unset($submenu['themes.php'][5]);
	}
}

به راحتی با استفاده از این قطعه کد دسترسی سایر افراد مدیریت وبسایت را به تنظیمات قالب محدود می کنید.

موفق و پیروز باشید…

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.