حذف منو دلخواه از پیشخوان وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

درست پس از انتشار نسخه 3.1 وردپرس بود که قابلیت شخصی سازی لینک‌های آن در پیشخوان وردپرس فراهم شد تا با استفاده از ان بتوان منو و یا زیر منوی دلخواهی را از پیشخوان وردپرس مخفی کرد.

همانطور که می‌دانید برخی افزونه‌ها هستند که زیر منوهای متعددی را در منوی خود دارند که در بیشتر مواقع نیازی به آنها نیست و حتی سری هم به آن نمی‌زنید، لذا در این آموزش قصد دارم تا به نحوه شخصی سازی و حذف منوی دلخواه از پیشخوان وردپرس بپردازم.

حذف منو دلخواه از پیشخوان وردپرس

delete-menu-from-wp-admin
حذف منو دلخواه از پیشخوان وردپرس

برای اینکار لازم است تا از طریق فایل فانکشن قالب خود اقدام کنید، بنابراین وارد ویرایشگر قالب خود شده و فایل فانکشن (functions.php) قالب خود را باز کرده و کدهای زیر را در آن قرار دهید.

add_action( 'admin_menu', 'my_admin_menu' );
function my_admin_menu() {
 remove_menu_page('upload.php');
}

در کد بالا همانطور که مشاهده می‌کنید به فایل فانکشن وردپرس گفته شده است تا منوی مربوط به رسانه وردپرس که با آدرس (slug) که با عنوان upload.php تعرف شده است را از پیشخوان وردپرس مخفی کند. لذا برای اینکه منوی دلخواه خود را از پیشخوان وردپرس مخفی کنید کافی است تا لینک یکتای مربوط به منوی اصلی آن را به جای upload.php در کد فوق قرار داده و آن را ذخیره نمایید.

حذف زیر منو از پیشخوان وردپرس

اما برای اینکه بخواهید تا زیر منویی را نیز از پیشخوان وردپرس حذف کنید لازم است تا از کد دوم که در زیر آن را مشاهده می‌کنید استفاده کنید. در این کد مشابه کد قبلی به جای menu_slug آدرس مربوط به منوی اصلی و به جای submenu_slug آدرس زیرمنوی آن را وارد کنید.

add_action( 'admin_menu', 'my_admin_menu' );
function my_admin_menu() {
remove_submenu_page( $menu_slug, $submenu_slug )
}

اگر منوی مورد نظر شما داری چندین زیرمنو می‌باشد نیز کافی است تا بین آنها یک کاراکتر کاما قرار داده و سایر زیر منوها را مانند نمونه فوق درج کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.