حذف لینک Lost Password از صفحه ورودی وردپرس

راه و روش های بسیاری برای امن سازی وردپرس وجود دارد! حتما همه ی شما وب مستران از تکنیک های مختلفی برای امنیت وب سایت خود استفاده کرده اید. در این مقاله هم من برای شما یک روش دیگر برای افزایش امنیت وب سایت معرفی می کنم که انجام این روش می تواند تا حدودی به امنیت وردپرس کمک کند. به شما دوستان توصیه می کنم که آموزش امروز را از دست ندهید!

حذف لینک Lost Password از صفحه ورودی وردپرس

حذف لینک Lost Password از صفحه ورودی وردپرس

در صفحه ورودی ادمین وردپرس در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کردید! می توانید به راحتی در مدت زمان کوتاهی رمز عبور جدیدی بسازد. به دلیل این که عموم افراد می تواند به این قابلیت دسترسی داشته باشند! از لحاظ امنیتی مناسب نیست.

به دلیل اینکه اگر ایمیل شما هک شده باشد، دسترسی به ادمین سایت شما بسیار راحت می شود!! پس لازم است شما همه تدابیر امنیتی برای این که فردی به جز کاربرن پنل شما نتوانند به ادمین وردپرس دسترسی داشته باشند، بیاندیشید.

یکی از این راه ها حذف بازیابی رمز عبور است! زیرا با حذف این خاصیت در صورت هک شدن ایمیل شما، کسی نمی توانند به سادگی و در زمان کوتاهی به ادمین وردپرس دسترسی پیدا کند. در ادامه مطلب قطعه کدی را برای شما قرار داده ایم که با استفاده از این کد، امکان بازیابی رمز مجدد غیر فعال می شود.

function remove_lostpassword_text ( $text ) {
	 if ($text == 'Lost your password?'){$text = '';}
		return $text;
	 }
add_filter( 'gettext', 'remove_lostpassword_text' );

توجه!!! اگر با استفاده از قطعه کد بالا به نتیجه نرسیدید، شما باید به جای عبارت “Lost your password?” باید متنی که در صفحه ورودی به ادمین وردپرس شما می باشد را قرار دهید!

خب حالا باید این قطعه کد را در فایل functions.php قالب وردپرس تان کپی نمایید. پس از ثبت تغییرات وقتی در صفحه ورودی بر روی ” فراموشی رمز ” کلیک کنید با صفحه خطای ۴۰۴ روبرو می شوید! این دقیقا نتیجه عملکرد قطعه کد فوق می باشد.

با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما دوستان

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.