غیرفعال سازی لینک در دیدگاه های وردپرس

با سلام خدمت کاربران عزیز وردپرسی!

همانطور که می دانید یکی از بخش های مهم سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکان ارسال و مدیریت نظرات یا همان دیدگاه ها می باشد که از اهمیت فراوانی برای ایجاد تعامل وبمستر یا مدیر سایت با بازدیدکنندگان را دارد. در همین بخش دیدگاه ها کاربران قادر خواهند بود تا ارسال لینک و یا درج آدرس سایت خود را داشته باشند، اما مشکلاتی در بخش دیدگاه های وردپرس برای مدیران سایت ها وجود دارد که کمی برای آن ها دردسر ساز بوده و مایل نیستند تا هر نوع لینکی در بخش نظرات ارسال شود، و از طرفی برخی کاربران لینک هایی را درج می کنند که اهمیت دارند و نمی توان از آنها گذشت.

disable-auto-link-in-comments
غیرفعال سازی لینک در دیدگاه های وردپرس

لذا به این نیاز پیدا می کنیم که لینک ها را مدیریت و یا حدف نماییم. اما در مقابل هستند سایت هایی که از ترافیک بالایی برخوردار بوده و روزانه چندین دیدگاه در آن ارسال می شود به همین دلیل مدیریت دستی لینک ها کار معقولانه ای به نظر نمی آید.

همین ابتدای کار خیالتان را راحت می کنیم که برای هر مشکلی راهکاری وجود دارد. شما به راحتی قادر خواهید بود با اندکی کدنویسی تمامی لینک هایی که کاربران در بخش نظرات آن را ارسال می کنند را غیرفعال نمایید. اما به این معنی نیست که لینک ها حذف خواهند شد، بلکه حالت لینکدهی در آن غیرفعال شده و با کلیک بر روی آن به آدرسی هدایت نخواهید شد.

غیرفعال کردن لینک در نظرات وردپرس

برای اینکه بخواهید لینک ها را در نظرات غیرفال کنید کافی است تا فایل فانکشن (functions.php) قالب خود را باز کرده و قطعه کد زیر را در مکان مناسبی از آن قرار دهید.

remove_filter( 'comment_text', 'make_clickable', 9 );

در این حالت وردپرس لینک ها را در پایگاه داده ذخیره نمی کند به جای آن این لینک ها را به لینک هایی قابل کلیک تبدیل می کند. این کد به سادگی باعث می شود که لینک ها غیر فعال شوند. برای فعال کردن مجدد لینک ها کافیست این قطعه کد را از فایل functions حذف کنید تا دوباره قابل کلیک کردن شوند.

همچنین در نظر داشته باشید که این کد تنها URL های ساده را غیر فعال می کند. اگر کاربری لینکی را با تگ HTML مناسب، اضافه کند غیر فعال نمی شود.

در صورتی که کد بالا در قالب شما کار نکرد می توانید از کد زیر استفاده نمایید.

//Remove Comment URL
function dez_remove_post_author_weburl($return) {
global $comment, $post;
if( !is_admin() ):
$author = get_comment_author( get_comment_ID() );
$return = $author;
return $return;
endif;
}
add_filter( 'get_comment_author_link', 'dez_remove_post_author_weburl');

این کار چه مزیتی دارد؟

همان طور که در ابتدای پست اشاره نمودیم با این کار سئوی سایت شما نیز تغییراتی به خود خواهد داشت، چرا که بسیاری از کاربران هستند که دیدگاه هایی را با هدف لینک سازی و تبلیغات ارسال می کنند حال حساب کنید که لینک های وارد شده نیز در لیست سایت های سیاه گوگل باشند.

با این کار به دلیل لینک دادن به سایت اسپم سایت شما نیز امتیاز منفی گرفته و در نتایج پایین تری در صفحات گوگل قرار خواهد گرفت.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.