محدودیت در دسترسی به پیشخوان با Remove Dashboard Access

آیا امکان عضویت و دسترسی کاربران به داشبورد را در مدیریت سایت وردپرسی خود فراهم کرده‌اید و حال به دنبال راهی هستید تا کاربران ثبت نام شده دارای داشبورد مجزایی باشند و به پیشخوان سایت وردپرسی دسترسی نداشته باشند؟!

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای کاربردی بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان دسترسی به پیشخوان وردپرس را برای نقش‌های کاربری خاصی محدود کنید.

محدودیت در دسترسی به پیشخوان

removedashboardaccess

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Remove Dashboard Access در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنن توانسته است تا بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۷ را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی در بخش تنظیمات سایت وردپرسی شما با نام Dashboard Access افزوده خواهد شد، مشابه تصویر زیر روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

limit-dashboard-access-settings1

همان طور که در تصویر می‌بینید، Remove Dashboard Access این امکان را به شما می‎دهد تا دسترسی به پیشخوان وردپرس را صرفا برای مدیران، مدیران و ویرایشگرها و یا مدیران، نویسنده‌گان و ویرایشگرها محدود کرده و تنها برای نقش کاربری خاصی امکان دسترسی به پیشخوان را فراهم کنید.

برای این مورد کافی است تا یکی از گزینه های موجود در بخش dashboard user access را انتخاب کنید.

همچنین قادر خواهید بود تا با انتخاب گزینه advanced نقش کاربری خاص خود را انتخاب کنید و اجازه دسترسی به پیشخوان را به آنها بدهید.

در بخش redirect URL نیز می‌توانید آدرس مورد نظر برای ریدایرکت کاربر هنگامی که دسترسی برای وی امکان پذیر نیست را وارد کنید تا به آن صفحه هدایت شود.

با فعال کردن تیک گزینه user profile access نیز به تمامی کاربران این اجازه را میدهید تا بتوانند پروفایل خود را در بخش پیشخوان ویرایش کنند.

dashboard-accessو در نهایت در بخش login message نیز میتوانید پیغام مورد نظر برای ورود را وارد کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.