ریدایرکت فید وردپرس به صفحه فیدبرنر سایت در گوگل

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

فیدبرنر گوگل سرویسی است که با استفاده از ان قادر خواهید بود تا نسبت به ایجاد خبرنامه اتوماتیک در وبسایت اقدام کرده و به صورت خودکار مطالب سایت وردپرسی خود را در ساعات مشخصی در آن منتشر کنید.

با استفاده از فیدبرنر می‌توانید تعیین کنید تا هرگاه در بازه زمانی خاصی مطالب به‌روز شده‌ای در سایت منتشر شده‌اند به همراه عنوان، خلاصه نوشته و لینک آن در قالب یک ایمیل از سمت این سرویس که متعلق به گوگل است برای کاربران ارسال شود، در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا کار را کمی حرفه‌ای تر کرده و آدرس فید سایت را بر روی سرویس فید برنر ریدایرکت کنم.

ریدایرکت فید وردپرس به صفحه فیدبرنر سایت در گوگل

redirect-rss-to-feedburner-doctorwp
ریدایرکت فید وردپرس به صفحه فیدبرنر سایت در گوگل

خب در نگاه اول شاید بپرسید این کار چه لزومی خواهد داشت، در پاسخ به این سوال باید بگویم که با استفاده از قابلیت ریدایرکت فید سایت وردپرس بر روی سرویس فیدبرنر دیگر نیازی به طراحی پوسته، درخواست کاربران برای عضویت در خبرنامه و .. ندارید و با این کار به صورت خودکار کاربران می‌توانند از طریق فید مطالب سایت را دنبال کنند.

اینکار توسط فایل htaccess. صورت می‌گیرد که لازم است برای فراهم کردن آن وارد هاست خود شده و در ریشه پوشه‌ای که وردپرس را نصب کرده‌اید به دنبال این فایل بوده و پس از یافتن آن مشابه زیر کدهای درج شده را در مکان مناسبی از آن قرار دهید.

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !FeedBurner [NC]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !FeedValidator [NC]
RewriteRule ^feed/?([_0-9a-z-]+)?/?$ http://feeds2.feedburner.com/doctorwp [R=302,NC,L]
</IfModule>

حال مشابه کد فوق به جای doctorwp آدرس فید سایت خود را که در فیدبرنر ایجاد کرده‌اید را در آن وارد کرده و فایل را ذخیره کنید. با این کار از این پس هرگاه کاربری بر روی فید سایت، فید مطالب، فید دسته‌بندی و.. در سایت مراجعه کند به صورت خودکار به آدرس فیدرنر شما در گوگل هدایت خواهد شد که می‌تواند در یک قالب و چیدمان مرتب داده‌های موجود در فید را مشاهده کند.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.