ریدایرکت کاربر به نوشته در جستجوهایی با یک نوشته

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

اگر از دنبال کنندگان همیشی دکتر وردپرس بوده باشید در مقاله ریدایرکت کاربر به نوشته در دسته بندی دارای یک نوشته به آموزش ریدایرکت کاربران به نوشته در دسته بندی هایی که تنها یک نوشته در نتایج آنها بود پرداختم.

حال در این آموزش از دکتر وردپرس نیز قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا در صورتی که کاربر سایت اقدام به جستجو در سایت کرد و در نتایج خود تنها با یک نوشته مواجه شد وی را به نوشته مورد نظر ریدایرکت کنید.

با استفاده از این روش دیگر لزومی ندارد در جستجوهایی که تنها یک نتیجه برای کاربر نمایان می‌شود، بازدیدکننده مجددا روی لینک نوشته کلیک کند تا به آن هدایت شود.

ریدایرکت کاربر به نوشته در جستجوهایی با یک نوشته

ریدایرکت کاربر به نوشته در جستجوهایی با یک نوشته
ریدایرکت کاربر به نوشته در جستجوهایی با یک نوشته

برای شروع کار ابتدا وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار دهید.

add_action('template_redirect', 'redirect_search_result);
function redirect_search_result() {
if (is_search()) {
global $wp_query;
if ($wp_query->post_count == 1 && $wp_query->max_num_pages == 1) {
wp_redirect( get_permalink( $wp_query->posts['0']->ID ) );
exit;
}
}
}

همانطور که در کد فوق مشاهده می کنید پس از اینکه فایل فانکشن خود را ذخیره کنید، وقتی جستجویی در سایت صورت گیرد و تنها یک نوشته در نتیجه جستو برای کاربر نمایش داده شود به صورت خودکار وردپرس بازدیدکننده سایت را به نوشته مورد نظر ریدایرکت خواهد کرد.

نکته: قبل از هرگونه تغییر در فایل فانکشن خود مثل همیشه یک نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید تا در صورت بروز خطا سریعا مشکل خود را برطرف کنید.

پیش از این نیز به آموزش تصویری تغییر دامنه در وبمستر گوگل پرداختم که پیشنهاد می‌کنم آن را نیز مطالعه کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.