امتیاز دهی به مطالب در وردپرس با Ratings

ایجاد امتیاز دهی به مطالب برای نوشته/برگه ها در سایت یک گزینه ی عالی برای این است تا تعداد کاربرانی را که از یک مطلب خاص در وبسایت ما خوششان می آید را متوجه شویم.

می توانیم از نتایج بدست آمده در جهت بهبود سایت خود استفاده کنیم و متوجه شویم چه مطالبی برای کاربران ما بیشتر مورد پسند است.

در این نوشته قصد معرفی افزونه ای جهت امتیاز دهی به پست های سایت وردپرسی داریم که می توانید به راحتی با فعال سازی این افزونه و قرار دادن شورت کد مربوطه ی آن در برگه/نوشته ی مورد نظر از سلیقه ی کاربران نسبت به نوشته/ برگه هایمان مطلع شویم.

افزونه ای که قصد معرفی آن را داریم Ratings است که بسیار محیطی ساده دارد و می توانید به راحتی در عرض چند ثانیه یک نوشته ی خود را با قابلیت امتیاز دهی داشته باشید.

امتیاز دهی به مطالب در وردپرس با Ratings

ابتدا باید افزونه ی Ratings را که لینک دانلود آن را در مخزن وردپرس در آخر همین نوشته برای شما قرار داده ایم را دانلود کنید.

پس از نصب و فعال سازی آن به تنظیمات » Ratings سایت خودتان بروید. در این قسمت تنظیمات مربوط به افزونه را مشاهده می کنید.

حال بر روی بخش Ratings Options کلیک کنید تا به صفحه ی تنظیمات این افزونه بروید.

در این بخش ابتدا می بایست استایل آیکون مورد نظر را انتخاب کنید که ما آن را به همان صورت که در تصویر بالا مشاهده می کنید قرار داده ایم.

در فیلد بعد از آن هم می توانید مقدار بیشترین امتیاز را تعیین کنید که بطور پیش فرض 5 است و به طور معمول هم از همین عدد استفاده می شود پس پیشنهاد می کنیم این عدد را تغییر ندهید.

از دکمه ای که آخر تصویر بالا هم وجود دارد می توانید بعد از انجام تغییرات بالا بر روی ان کلیک کنید تا بصورت زنده امتیاز دهی در همان صفحه به شما نمایش داده شود.

این قسمت نیز برای هر امتیاز یک مقدار و یک متن در نظر میگیرد که ما متن هر کدام را به فارسی تغییر دادیم و از 1 تا 5 ستاره تعیین کردیم و مقدار را هم از 1تا5 تعیین کردیم.

می توانید به دلخواه خود آن را تغییر دهید.

در تصویر بالا سه بخش را مشاهده می کنید که:

Ratings AJAX Style: می توانید استایل در خواستی که بصورت ایجکس در همان صفحه به سرور ارسال می شود را تعیین کنید.

با گزینه اول تعیین کنید که لودینگ نمایش داده شود یا خیر و در گزینه بعد هم تعیین کنید که با افکت fade مخفی شود یا خیر!

Allow To Rate: در این بخش هم می توانید تعیین کنید که این امتیاز دهی برای چه کسانی فعال باشد(فقط مهمان، فقط کاربران سایت، کاربران سایت و میهمان ها). که ما آن را تعیین کردیم که برای کاربران سایت و کاربران میهمان قابل نمایش باشد.

Loading Method: متد لودینگ را هم از این بخش می توانید تعیین کنید که معمولا روی همان گزینه ای که در تصویر مشاهده می کنید قرار می دهند که ما هم آن را بر روی همان قرار دادیم و شما نیز آن را بر روی همان گزینه قرار دهید.

نمایش خروجی

حال باید شورت کد مورد نظر را در برگه/نوشته مورد نظر در سایت کپی کنیم تا بتوانیم خروجی را مشاهده کنیم:

[ratings id="1"]

هماننده تصویر زیر می توانید یک نوشته/برگه را ویرایش کنید و شورت کد مورد نظر را به بخش دلخواه اضافه کنید.

حال نتیجه را در خروجی مشاهده می کنیم:

همان طور که مشاهده می کنید امتیاز دهی برای این نوشته فعال شده است.

ما یکبار یک امتیاز 5 ستاره به این مطلب دادیم که بصورت بالا 5ستاره فعال شده است. حال می خواهیم ببینیم که این تعداد 5 ستاره واقعا به ثبت رسیده است؟

برای این کار دوباره به بخش افزونه در پیشخوان سایت وردپرسی خودتان بروید اما این بار بر روی گزینه ی Manage Ratings کلیک کنید.

همان طور که مشاهده می کنید به تعداد 5 امتیاز که ما به نوشته دادیم در این قسمت مشاهده می شود که مربوط به نوشته ای با آی دی 1 و یوزرنیم مورد نظر و… می باشد.

می توانید نتایج بدست آمده را از این قسمت برای نوشته های خود مشاهده کنید و از آن ها در جهت بهبود سایت خود استفاده کنید.

موفق باشید…

5/5 - (1 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود فایل
1 نظر
  1. محسن می گوید

    با سلام
    من از این افزونه استفاده می کنم ولی بعد از مدتی ستاره ها در نتایج نشان داده نمی شود.
    iranmezaj.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.