آموزش نمایش تصادفی برخی از اعضای سایت در وردپرس

امکان عضویت و ورود کاربران به سیستم وردپرس یکی از برترین و پر طرفدار ترین قابلیت های وردپرس می باشد که امکانات زیادی از سایت و افزونه ها بر پایه ی همین قابلیت طراحی و برنامه نویسی شده اند ؛ بنابراین از این بخش نباید غافل بود و باید حداکثر استفاده را از این بخش داشت ! بسیاری از سایت ها ارسال خبرنامه خود را نیز بر اساس همین بخش تنظیم می نمایند و با ثبت نام کاربران ، لیست ایمیلی را تهیه می کنند و اقدام به ارسال خبرنامه می کنند . در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می توان لیست برخی از کاربران عضو شده در سایت وردپرسی را در بخش از سایت یا ابزارک ها نمایش داد . در ادامه با ما و آموزش نمایش تصادفی برخی از اعضای سایت در وردپرس همراه باشید .

آموزش نمایش تصادفی برخی از اعضای سایت در وردپرس

در این بخش قصد معرفی تکه کدی برای وردپرس را داریم که به شما امکان نمایش برخی از کاربران عضو سایت خود را به صورت تصادفی نمایش دهید ؛ برای اینکار کافی است تکه کد زیر را در فایل توابع قالب وردپرسی خود یا همان فایل Function.php قرار دهید و نتیجه ی کار را مشاهده کنید :

function wpb_random_users() {

global $wpdb;

$randomusers = '<ul class="random-users">';

// Query database for users
$usernames = $wpdb->get_results("SELECT user_nicename, user_url, user_email FROM $wpdb->users ORDER BY RAND() LIMIT 5");

// Display users in a list
foreach ($usernames as $username) {

if (!$username->user_url) :

$randomusers .= '<li>' .get_avatar($username->user_email, 45) .$username->user_nicename."</li>";

else :

$randomusers .= '<li>' .get_avatar($username->user_email, 45).'<a href="'.$username->user_url.'">'.$username->user_nicename."</a></li>";

endif;
}
$randomusers .= '</ul>';

return $randomusers;
}

add_shortcode('randomusers','wpb_random_users');

پس از اضافه کردن کد بالا به فایل توابع قالب ، نیاز به نمایش و فراخوانی آن دارید ! برای فراخوانی این کد در هر بخشی از سایت خود می توانید از کد php زیر استفاده کنید :

<?php wpb_random_users(); ?>

همچنین اگر قصد نمایش آن در بخش ابزارک های سایت خود را داریم از کد کوتاه [randomusers] استفاده نمایید .

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.